Dünya Haberleri

DÜNYA

  Alman mizahçı Böhmermann’ın amacı hakaret değilmiş

  Ahmet Yıldırım/ Berlin(DHA)
  14.04.2016 - 11:59 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’a okuduğu bir şiirle hakaret eden Alman mizahçının avukatı, Jan Böhmermann’ın amacının hakaret olmadığını savundu.

  Süddeutsche Zeitung gazetesinin haberine göre, Böhmermann’ın avukatı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatına şiirin okunmasındaki amacın hakaret olmadığını söyledi.

  Böhmermann’ın yanlış anlaşıldığını savunan  avukatı, söz konusu şiirin Almanya’da nelerin mizah kapsamında olup olmadığını ortaya koymayı amaçlayan bir konsept içinde okunduğunu savundu. 

  Alman mizahçı Böhmermann’ın amacı hakaret değilmiş

  BİR DAHA YAPMAYACAĞI KONUSUNDA TAAHHÜTTE BULUNMADI

  Böhmermann’ın şiirinin arkasında durduğuna vurgu yapan Süddeutsche Zeitung ve Spiegel Online, Erdoğan’ın avukatı tarafından şiirin bir daha okunmayacağına dair taahhüt istediği, ancak Böhmermann’ın böyle bir taahhütte bulunmaktan kaçındığını yazdı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatının dün gece yarısına kadar böyle bir taahhüt için süre verdiği ancak bunun kullanılmadığı belirtiliyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı da daha önce yaptığı açıklamada, geri adım atılmayacağı ve yasal hakların sonuna kadar kullanılacağı yönünde açıklama yapmıştı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğanın avukatı: Sonuna kadar gideceğizCumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı: Sonuna kadar gideceğiz

  Türkiye, Jan Böhmermann hakkında 31 Mart tarihinde ZDF’de yayınlanan programında okuduğu bir şiirde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatılması talebinde bulunmuştu.

  Alman mizahçı Böhmermanna yargı yolu göründüAlman mizahçı Böhmermann'a yargı yolu göründü  Alman hükümetinin soruşturmaya izin verip vermeme konusundaki incelemesi sürüyor.

  Almanya davaya izin verecek miAlmanya davaya izin verecek mi

  Resmi başvuruya paralel olarak, Böhmermann hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca bireysel olarak suç başvurusunda bulunmuştu.

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı