GeriDünya Alman gazetesi Express: El Kaide Avrupa'da 11 Eylül benzeri eylem planlıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alman gazetesi Express: El Kaide Avrupa'da 11 Eylül benzeri eylem planlıyor

Alman gazetesi Express: El Kaide Avrupa'da 11 Eylül benzeri eylem planlıyor
refid:27692309 ilişkili resim dosyası

Alman Express Gazetesi, İngiliz istihbarat kaynaklarına dayanarak El Kaide’nin, Avrupa’nın 5 büyük kentine 11 Eylül benzeri bir bombalı eylem hazırlığı içerisinde olduğunu söyledi.

Haberde bir havalimanı güvenlik görevlisinin, "Bize Noel’den önce beş yolcu uçağı ile saldırı yapılacağı söylendi" ifadesi yer aldı. Saldırı planlarının yaklaşık iki aydır bilindiği vurgulandı.

İngiltere’den Avrupa’nın büyük kentlerine yapılacak uçuşların teröristlerin hedefinde olduğu ve saldırıların Noel Bayramı öncesi gerçekleştirileceği iddia edildi. Güvenlik görevlisi gazeteye, "Planlar, El Kaide’nin yönetici kadrolarınca hazırlanmış" dedi.

EL BAGAJI YASAĞI GÜNDEMDE
Güvenlik güçlerinin tehdidi çok ciddiye aldığı ve endişe ettiği vurgulanırken, bombaların el bagajıyla uçaklara yüklenebileceği konusu gündeme geldi. Habere göre, uçaklara el bagajı alınmasının yasaklanması konusunun tartışılmaya başlandığı belirtildi. Bu tür bir yasaklamanın uçak şirketlerince kabul edilmesinin zorluğuna dikkati çekildi. En azından elektronik aletlerin uçak kabinine alınmamasının tedbir olarak düşünülebileceği belirtildi.

İNGİLİZ BAKAN YENİ BİR TERÖR DALGASINA KARŞI UYARDI
İngiltere İçişleri Bakanı Theresa May’ın geçen hafta terör saldırılarına karşı uyardığını dikkati çeken gazete, bakanın "Tehlike artık bugün daha belirgin. Her geçen gün daha fazla terör örgütü batıda eylem yapmayı planlıyor. Her potansiyel suikastçı herhangi bir terör grubuna ait olacak diye bir şey yok, tek başına hareket edecekler de olabilir" sözlerine dikkati çekti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle