Dünya Haberleri

DÜNYA

  Aliyev: Karabağ'da askeri güç kullanabiliriz

  hurriyet.com.tr
  21.11.2009 - 13:40 | Son Güncelleme:

  Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev, Bakü-Erivan arasındaki Dağlık Karabağ sorununun çözümüne ilişkin görüşmelerden somut bir sonuç çıkmaması halinde askeri güç kullanabileceklerini söyledi.

  ALİYEV'DEN SERT AÇIKLAMA / WEB TV

  Aliyev, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile yarın Münih’te gerçekleştireceği görüşme öncesi önemli açıklamalarda bulundu.          

  Yarınki buluşmanın müzakere sürecinde belirleyici bir rol üstlenmesi gerektiğini belirten Aliyev, "Görüşmeden somut bir sonuç çıkmazsa, çözüm için umutlar tükenecek" diye konuştu.

  Azerbaycan devlet televizyonunda yayınlanan konuşmasında Aliyev, böyle bir durumda ülkesinin askeri güç kullanımı dışında bir seçeneği kalmayacağının altını çizdi.

  Karabağ’dan kaçan Azeri mültecilerle yaptığı bir toplantıda “Azerbaycan, silah ve mühimmata milyarlar yatırıyor, sınırdaki konumunu güçlendiriyor” diyen Aliyev “Bunu yapıyoruz çünkü silahlı mücadele yönetimi hiçbir zaman gündemimizden düşmedi. Topraklarımızı askeri yollarla özgürleştirmek için elimizden geleni yapma hakkımız var” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı