GeriDünya AKP'li Çömez'den Beyrut'ta insani ziyaret
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AKP'li Çömez'den Beyrut'ta insani ziyaret

AKP Balıkesir Milletvekili Turan Çömez Beyrut’a gelerek buradaki mülteci kamplarını, hastaneleri gezdi. Güney Lübnan’dan kaçmak zorunda kalanlarla sohbet eden Çömez mülteci kamplarındaki Türk vatandaşları ile de ilgilendi, ihtiyaçlarını sordu.

Lübnan’daki durumu DHA’ya değerlendiren Çömez, Kızılay’ın Türkiye’den yola çıkan yardımları Suriye’de Lübnan Kızılhaçı’na teslim etmek yerine Beyrut ve diğer kentlere bizzat getirmesinin daha iyi olacağını söyleyerek, "Burada yakın bir zamanda yiyecek, ilaç ve barınma ile ilgili sorunlar artacak. Burada Türk Kızılayı’nın burada bulunarak yardımların dağıtımını kendisinin organize etmesi çok daha iyi olur" dedi. Çömez daha sonra Kızılay yetkililerini telefonla arayarak bu talebini de iletti.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDEN LÜBNAN HÜKÜMETİNE ELEŞTİRİ

Refik Hariri Hastanesi’nde Sur’daki bombardıman sırasında yaralanan çocuklarla konuşan Çömez daha sonra şehir merkezinde artık bir mülteci kampı haline getirilen Ramil Darif ortaokuluna geldi. Burada da 35 sivil toplum örgütünün temsilcileri, Lübnan hükümetini yardımların sağlanması ve dağıtımı konusunda yetersiz olmakla itham eden bir basın toplantısı yapıyordu. Çömez basın toplantısı sırasında mültecilerle konuştu, çocuklara hediyeler dağıttı ve bir aileyi Türkiye’ye davet etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle