GeriDünya Akıllı TV ile soyguna davetiye
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akıllı TV ile soyguna davetiye

Akıllı TV ile soyguna davetiye

Akıllı televizyonların kullanıcılar için tehdit teşkil edebileceğine dair uyarılara bir yenisi daha eklendi. FBI akıllı televizyonların mikrofon ya da kamerasına erişen hacker’ların, daha sonra bu evlere hırsızlık için girebileceği uyarısında bulundu.

İnternete bağlanmaya olanak tanıyan işletim sistemine sahip akıllı televizyonlarla, çevrimiçi platformlardan film, dizi izlemeniz ve görüntülü konuşmanız mümkün. Ancak bu cihazlar, siber güvenlikle ilgili pek çok kaygıyı da beraberinde getiriyor. Black Friday olarak adlandırılan ve yılın en büyük indirim günlerinin ardından ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), internet sitesinden yayımladığı açıklamada akıllı televizyon kullanıcılarına yönelik uyarılarda bulundu.

KAMERAYA SİYAH BANT

FBI’ın yaptığı açıklamada şu ifadeler yar aldı: “Hacker’ların, kilitli bilgisayarınıza doğrudan erişemeyebilir. Ancak güvenliksiz bir televizyon, onlara bu erişimi sağlamaları için ‘arka kapı’ açabilir.” Bu tip hırsızlık olaylarının seyrek de olsa görüldüğü belirtilen açıklamada, kullanıcılara siber korsanlardan korunmaları için tavsiyeler de verildi. Buna göre akıllı televizyon kullanıcılarının, cihazlarından görüntülü konuşma yapmadıkları zamanlarda kamera üzerine siyah bant yapıştırmaları tavsiye edildi. Ayrıca cihazların son gelen güncellemelerinin de yapılması konusunda dikkat çekildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle