GeriDünya Akıl hastası kızını öldüren anneye hapis cezası
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akıl hastası kızını öldüren anneye hapis cezası

Çin'in başkenti Pekin'de, akıl hastası kızını zehirleyerek ve boğarak öldüren bir anne, 3 yıl hapis cezası aldı ancak cezası 5 yıl ertelendi.

Şinhua ajansının haberine göre Jiangsu bölgesindeki bir köyden olan Li Daohong, beyin felci geçiren 20 yaşındaki kızını, Pekin'deki bir otelde 200'den fazla uyku hapı içirdikten sonra havlu ve yorganla boğarak öldürdü.

Mahkemeye çıkarılan 47 yaşındaki Li'ye 3 yıl hapis cezası verildi ancak cezası 5 yıl ertelendi. Li, 5 yıl içinde iyi hali görülürse 3 yıllık hapis cezasından kurtulacak. Hakim, mahkemenin, sanığın kurbanı için büyük enerji ve para harcadığına ve psikolojik yükün sanık için dayanılmaz olduğuna ikna olduğunu belirtti.

Li'nin kızını iyileştirmek için bütün parasını harcadığı, ailenin, geçimini bisiklet tamirciliği yapan babanın zorlukla sağladığı ve bir avukat tutamadığı kaydedildi.

Mahkemede Li'nin “yaşlandıkça artık kızıma bakamayacağımdan korktum” dediği belirtilirken, Li'nin komşularının, affedilmesini isteyen bir ortak mektubu mahkemeye gönderdiği kaydedildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle