GeriDünya Akihito ve Michiko Finlandiya'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Akihito ve Michiko Finlandiya'da

Finladiya'da 3 gün kalacakları bildirilen Japon imparator ve imparatoriçesinin, Helsinki’nin Vaanta havaalanında kendileri için hazırlanan kızmızı halı serili yoldan geçtikleri ve bir hoşgeldin seremonisiyle karşılandıkları kaydedildi.

Özel bir uçakla Helsinki'de bulunan Başkanlık Sarayı'na geçen çiftin burada Finlandiya Devlet Başkanı Tarja Halonen ve eşi Pentti Arajaervi tarafından karşılandıkları bildirildi.

Akihito ve Halonen'in, sarayın önünde yüzlerce vatandaş tarafından sevgi gösterileriyle karşılandığı, bazı Finlandiyalıların ellerinde Japonya bayrakları taşıdıkları belirtildi.

Japon çiftin Finlandiya ziyaretinin, İmparator ve İmparatoriçe olarak Finlandiya'ya yaptıkları ilk ziyaret olduğu bildirildi. Çift daha önce 1985 yılında Finlandiya'ya ziyarette bulunduklarında Akihito'nun veliapt prens olduğu kaydedildi.

bu akşam birlikte yemek yiyecek olan Japon İmparator ve Fin Devlet Başkanı, yarın da Helsinki City Hall'da bir konser izledikten sonra öğlen ve akşam yemeklerinde de yine birarada olacaklar.

Akihito ve Michiko'nun, pazar günü Finlandiya'dan ayrılarak İsveç'e geçecekleri bildirildi. İsveç, Japon çiftin Avrupa turunun son ülkesi olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle