GeriDünya Ailesi aşkını onaylamaz diye intihar etmiş
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ailesi aşkını onaylamaz diye intihar etmiş

Ailesi aşkını onaylamaz diye intihar etmiş
refid:27040378 ilişkili resim dosyası

Geçen yıl Haziran ayında İngiltere’nin Hertfordshire bölgesinde bir trenin önüne atlayarak intihar eden 18 yaşındaki Mert Karaoğlan ve 15 yaşındaki kız arkadaşı Charleigh Disbrey’in, “Mert’in ailesinin birlikteliklerini onaylamayacağına inandıkları için” ölümü seçtiği ortaya çıktı.

Konu ile ilgili görülen davada, Mert’in raylara atlamadan kısa süre önce yakın bir arkadaşına mesaj atarak “Telefonumu bul. Videoyu bul. Seni seviyorum” dediği açıklandı. Adli tabip yardımcısı Graham Danbury, başarılı bir fotoğrafçı olduğu ve lise bitirme sınavlarına hazırlandığı belirtilen Mert’in telefonunda “çiftin neden intihar ettiğini açıklayan bir video kaydı” bulduklarını söyledi. Adli tabip “Kayıtta ailevi ve kültürel problemler nedeniyle hayatlarına son vereceklerini belirtiyorlar. Bu hayatta asla birlikte olamayacaklarını, o nedenle başka bir yerde birlikte olmayı seçtiklerini söylüyorlar” dedi.

Ailesi aşkını onaylamaz diye intihar etmiş


Duruşmada profesyonel bir şarkıcı olmak isteyen Charleigh Disbrey’in geçmişte de aşırı dozda ilaç alarak intihara teşebbüs ettiğine dikkat çeken Danbury, “Mert kökenleri nedeniyle ailesinin Charleigh ile olan ilişkisini onaylamayacağını düşünmüş. Ve Charleigh ile Mert’in birbirlerine karşı hissettikleri duygular o kadar güçlüymüş ki intiharlarının ailelerini, arkadaşlarını ve istemeden onları öldüren tren sürücüsünü nasıl etkileyeceğini düşünmemişler. Onlar ölümde birlikte olmak istediklerine karar vermişler” dedi.

Ailesi aşkını onaylamaz diye intihar etmiş


"HER ŞEY NORMALDİ"
Mert’in 49 yaşındaki babası Şükrü Karaoğlan duruşmada okunan yazılı ifadesinde, “Mert o sabah normalden daha erken kalktı ve kahvaltı yapıp aileyle konuşmadan doğruca okula gitti. Akşamüstü beşe kadar eve gelmedi. Gelince de üzerini değiştirip arkadaşları ile buluşmaya gideceğini söyledi. Bizimle yemeğe oturması için ısrar ettik. Ancak kısa süre sonra gitmesi gerektiğini söyledi ve masadan ayrıldı. Bu onu son görüşümüz oldu” dedi.

Ailesi aşkını onaylamaz diye intihar etmiş


Mert Karaoğlan’ın “Telefonunu bulması için” mesaj gönderdiği yakın arkadaşı Harry Whitlock ise duruşmada verdiği ifadede “Arkadaşının intihar ettiği gün okulda oldukça normal davrandığını” söyledi.

Mert’in bir başka arkadaşı Christopher Walker gencin öldüğü gün kendisine sarılarak veda ettiğini ve “Muhteşem bir kızla tanıştım, o benim ruh ikizim” dediğini söyledi.

Charleigh’in arkadaşları ise genç kızın ölümünden önce yakınlarına telefon mesajları göndererek onları sevdiğini söylediğini ayrıca herkese Mert’i kastederek “Dünya’nın en muhteşem insanı ile tanıştım. O benim hayatım, dünyam” dediği açıklandı.

Ailesi aşkını onaylamaz diye intihar etmiş
Ailesi aşkını onaylamaz diye intihar etmiş


Duruşmada iki gencin intihar etmeyi seçtiğine ve ölümlerinde şüpheli bir yön bulunmadığına karar verildi.

Karaoğlan ailesinin oğullarının ölümünden sonra Türkiye’ye geri döndüğü, Şükrü Karaoğlan’ın ise zaman zaman İngiltere’ye gidip geldiği belirtildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle