GeriDünya 'Ağca’nın tezahüratı bile var'
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Ağca’nın tezahüratı bile var'

Malatyaspor taraftarlarının Ağca tezahüratı, Güney Afrika’da haber oldu. Güney Afrika’da yayınlanan The Star gazetesi, Malatyaspor taraftarlarının "Malatya’da doğdu, Papa’yı vurdu, helal olsun sana Mehmet Ali Ağca" şeklindeki tezahüratını, "Ağca’nın taraftarları da var" diye duyurdu.

Malatyaspor taraftarlarının "Malatya’da doğdu, Papa’yı vurdu, helal olsun sana Mehmet Ali Ağca" tezahüratı Güney Afrika’da yankılandı. Güney Afrika’da yayınlanan The Star gazetesi, "Papa İkinci Jean Paul’ün 1981 yılında öldürmeye çalışan Mehmet Ali Ağca, geçtiğimiz hafta tartışmalı bir biçime serbest kaldı. Ağca belki de Türkiye’de en çok nefret edilen kişi ama onun bile taraftarları var" yorumunu yaptı.

Gazete, Ağca’nın serbest kaldığı gün arabasına Türk bayrağı rengi kırmızı beyaz çiçekler atanların yanı sıra memleketi Malatya’nın futbol taraftarlarının da Ağca’yı desteklediğini ancak bu tezahüratın takımlarını ateşlemede başarısız olduğunu belirtti.

Haberde Ağca’nın salıverilmesinin ardından ortalarda pek de görülmediği ancak gitmesi mümkün yerlerde "sağ kanada bağlı küçük grupların, kahramanlarını görebilmek umuduyla" beklediği ifade edildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle