GeriDünya Rus askerleri YPG'liler ile fotoğraf çektirdi... Yeni üs iddiası var...
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  48
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rus askerleri YPG'liler ile fotoğraf çektirdi... Yeni üs iddiası var...

Rus askerleri YPG'liler ile fotoğraf çektirdi... Yeni üs iddiası var...

Rus askerlerinin de Fırat Nehri'nin batısında bulunan PKK'nın Suriye uzantısı YPG kontrolündeki Afrin kenti ile Türkiye sınırı arasındaki bazı bölgelerde konuşlandığı iddia edildi.

Türkiye’nin, 25 Nisan’da ilk kez Irak’ta Sincar, Suriye’nin kuzey doğusunda Karaçok dağındaki PKK- YPG hedeflerini bombalamasından sonra ABD askerleri Türkiye- Suriye sınırında devriye gezerken, Rus askerlerinin de Fırat Nehrinin batısında bulunan YPG kontrolündeki Afrin kenti ile Türkiye sınırı arasındaki bazı bölgelerde konuşlandığı iddia edildi.

ANLAŞMA MI VAR?

Beşar Esad rejimi destekçisi Al Masdar haber sitesi, bölgedeki aktivistlerin YPG ile Rusya arasında bir anlaşma bulunduğu iddiasına yer verdi. Habere göre, Suriye'deki Rus komutanlığı ile terör örgütü YPG, Türkiye'nin Afrin'e yönelik olası bir saldırısını engelleme konusunda anlaşmaya vardı. Anlaşma iddiasına göre, Rus askerinin bölgedeki varlığıyla Türkiye'nin YPG mevzilerine saldırmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. 

YENİ ÜS İDDİASI

Terör örgütü YPG kontrolündeki Rojava bölgesinden Türkiye’nin sınır karakollarına yönelik yapılan saldırılar ve Türkiye’nin karşılık vermesinden sonra ABD askerleri, Türkiye-Suriye sınırının Fırat nehrinin batısında kalan kısmında Cuma gününden beri devriye geziyor. ABD askerlerinin bu devriyesi devam ederken, Suriye’deki Kürt internet siteleri, Fırat nehrinin batısında bulunan Afrin kenti ile Türkiye sınırı arasında Rus askerlerinin konuşlandığını iddia etti. Bölgeden paylaşılan fotoğraflarda Rus askerleri YPG’liler ile birlikte görülürken, Rus medyası, Rus komutanların Afirni bölgesinde yeni askeri üs açmak için YPG’liler ile görüştüklerini iddia etti.

Rus askerleri YPGliler ile fotoğraf çektirdi... Yeni üs iddiası var...

Rus askerleri YPGliler ile fotoğraf çektirdi... Yeni üs iddiası var...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle