GeriDünya Afrika'nın sembol aslanını öldüren ABD'li diş hekimi çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  47
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Afrika'nın sembol aslanını öldüren ABD'li diş hekimi çıktı

Afrika'nın sembol aslanını öldüren ABD'li diş hekimi çıktı
refid:29671876 ilişkili resim dosyası

Afrika’nın en ünlü aslanı Cecil’i öldüren avcının Amerikalı bir diş hekimi olduğu ortaya çıktı. Zimbabve'nin simge aslanı Cecil'in öldürülmesine dünyanın dört bir yanından tepki yağıyor. ABD'li diş hekimine sosyal medyadan büyük tepki yağıyor.

Hwange Ulusal Parkı'nda yaşayan ve Zimbabve'nin ulusal simgesi haline gelen 13 yaşındaki Cecil, 1 Temmuz’da öldürüldükten sonra başı kesildi ve derisi yüzüldü.

Kaçak avcıların Cecil'in dikkatini çekerek, park sınırlarından çıkmasını sağladığı, bu sayede 'yasal' olarak aslanı öldürmeyi amaçladıkları ifade edildi.

Afrikanın sembol aslanını öldüren ABDli diş hekimi çıktı

Minnesotalı diş hekimi Walter James Palmer’ın aslanın öldürülmesi için kendisine yardım eden kişilere 50 bin dolar ödediği öğrenildi.

Palmer’a yardım eden biri profesyonel avcı diğeri ise çiftlik sahibi Zimbabveli iki kişi tutuklandı. Polisin yerini tespit edemediği 55 yaşındaki Palmer ise yaptığı açıklamada aslanın bu kadar ünlü olduğunu ve koruma altında olduğunu bilmediğini söyleyerek kendini savundu.

Palmer’ın 2008 yılında Wisconsin’de avlanma bölgesi dışındaki bir siyah ayıyı öldürdüğü ortaya çıktı.

Cecil’i öldürenler suçlu bulundukları takdirde 15 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak.

Afrikanın sembol aslanını öldüren ABDli diş hekimi çıktı

Palmer öldürdüğü başka bir aslanla bu fotoğrafı çekmiş

BÜYÜK TEPKİ TOPLADI
Cecil'i vahşice öldüren kişinin Palmer olduğunun ortaya çıkmasının ardından aralarında ünlü isimlerin de olduğu binlerce kişi sosyal medyadan tepkisini dile getirdi. Cecil'i öldürenlerin en ağır şekilde cezalandırılması talebiyle başlatılan imza kampanyasına saatler içinde 200 bin imza atıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle