GeriDünya Afganistan'da kanlı saldırı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Afganistan'da kanlı saldırı

Afganistan'da kanlı saldırı
refid:29749035 ilişkili resim dosyası

Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Afgan ordusunun bir istihbarat merkezine bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırsında 8 kişi öldü, 400 kişi yaralandı.

Kabil Emniyet Müdürü Abdul Rahman Rahimi, başkentin Şah Şehid bölgesindeki Afgan ordusunun istihbarat merkezine bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 8 sivilin öldüğünü söyledi. Rahimi, saldırının bomba yüklü kamyonetle gerçekleştiğini bildirdi.

Afganistanda kanlı saldırı


Afganistan Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Wahidullah Mayar ise değişik hastanelerde tedavi altına alınan yaralılardan çoğunun durumunun ağır olduğunu ifade etti.

Afganistanda kanlı saldırı


Afganistan İçişleri Bakan Yardımcısı Eyüp Salangi de Twitter üzerinde yaptığı açıklamada, başkentin Şah Şehin bölgesinde bomba yüklü araçla intihar saldırısının düzenlendiğini teyit etmişti.

Saldırı Taliban lideri Molla Ömer'in öldüğünün açıklanmasının ardından başkent Kabil'de yaşanan ilk saldırı olma özelliğini taşıyor.

Henüz saldırıyı üstlenen olmadı. Ancak son saldırı Afganistan ile Taliban arasında tereddütlü ilerleyen barış görüşmelerinin yarattığı güvensizlik ortamını pekiştirdi.

Afganistanda kanlı saldırı

NATO'nun savaş misyonunun yedi ay önce sona ermesinden bu yana Afganistan'da rekor sayıda sivil ölümleri yaşandı.

TÜRKİYE KINADI

Türk Dışişleri Bakanlığı terör saldırısını kınayan bir açıklama yayınladı. Yazılı açıklamada, “Türkiye'nin terörle mücadelesinde dost ve kardeş Afgan Hükümeti'nin ve halkının yanında olmaya devam edeceğini ve bu konudaki işbirliğini sürdüreceğini bu acı vesileyle bir kez daha yineliyoruz” denildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle