Dünya Haberleri

DÜNYA

  Afganistan'da ABD'li general öldürüldü

  Hürriyet Haber
  05.08.2014 - 19:43 | Son Güncelleme:

  ABD Savunma Bakanlığı, Afgan ve yabancı askerlere dönük askeri okulda düzenlenen saldırıda ABD'li bir generalin hayatını kaybettiğini duyurdu

  Amerikan medyasına isimlerinin açıklanmaması şartıyla konuşan Pentagon yetkilileri, başkent Kabil'deki Mareşal Muhammed Kasım Fahim Askeri Üniversitesi'nde Afgan güvenlik güçlerinin üniformasını giyen bir kişi tarafında düzenlenen saldırıda bir ABD'li generalin hayatını kaybettiğini belirtti.

  Saldırıda Afgan ve yabancı askerlerin yaralandığını belirten yetkililer, yarananların arasında Amerikan askerlerinin de bulunduğu kaydetti.

  Afganistan'ın Savunma Bakanlığı, bugün öğle saatlerinde başkent Kabil'in Karge bölgesinde bulunan Mareşal Muhammad Kasım Fahim Askeri Üniversitesi'nde Afgan askeri üniformasını giyen bir teröristin yerel ve yabancı askerlere ateş açtığını açıklamıştı.

  Mareşal Muhammad Kasım Fahim Askeri Üniversitesi, 2001'de İngiltere tarafından Sandhurt Harp Akademisi'nin standartlarına göre yapıldı. Askeri okulda öğretmenlerin yüzde 65'i İngilizlerden, yüzde 35'i ise Afganlardan oluşuyor.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı