Dünya Haberleri

DÜNYA

  Afganistan’ı çelik yeleksiz dolaştılar

  Uğur ERGAN / ANKARA
  29.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DIŞİŞLERİ Bakanı Ali Babacan’ın eşi Zeynep Babacan’la birlikte iki gün boyunca dünyanın en tehlikeli ülkeleri arasında gösterilen Afganistan’ı ziyaretleri sırasında "çelik yelek" takmadan dolaşmaları, bu ülke yönetimini duygulandırdı.

  Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Babacan’ı kabulünde, "Çelik yelek takmadan, aşırı güvenlik önlemi alınmadan ülkemizi dolaştınız. Dünyaya Afganistan’ın normal bir ülke olduğunu gösterdiniz" diyerek duygularını dile getirdi. Babacan’ın heyetinde yer alan bir Dışişleri yetkilisi de şunları söyledi: "Afganistan’da yaşamın, normal bir ülkedeki gibi olduğunu bizzat Afganlılara göstermek istedik. Diğer ülkelerin daha alt düzey yetkilileri bile çelik yelekle, güvenlik konvoyuyla dolaşırken, Türk bakan ve eşinin her normal ülkedeki güvenlik koşullarında seyahat etmeleri Afganistan yönetimi ve halkı tarafından takdirle karşılandı. Gittiğimiz her yerde en iyi şekilde ağırlandık."

  Babacan çifti, Afganistan’ın kuzeyinde bulunan Mezar-ı Şerif, Şibirgan ve Vardak gibi kentlere de giderek, Türk İl İmar Timi’nin çalışmalarını yerinde izledi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı