Dünya Haberleri

DÜNYA

  Afgan üssünde aç aç skandalı mı

  Hürriyet Haber
  23.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hint filmlerinin Avustralyalı yıldızı Tania Zaetta, personeli eğlendirmek için gittiği Afganistan’daki üste bazı askerlere "özel muamele" yapmakla suçlanıyor.

  Olay kadın Tania Zaetta

  Avustralya’da skandal yaratan iddia üzerine Savunma Bakanlığı derhal soruşturma açtı. Zaetta ise "Bakanlık böyle ucuz ve alçakça bir dedikoduyu nasıl ciddiye alır, özür bekliyorum" diye tepki gösterdi. 
   
  AVUSTRALYA, Afganistan’daki askeri üssünde patlak veren seks skandalı iddialarıyla çalkalanıyor. Sorumluları hakkında soruşturma açılmasına neden olan olay, Avustralya kökenli Bollywood aktrisi Tania Zaetta’nın, tur çerçevesinde Afganistan’daki askerlere geçtiğimiz ay içinde bazı şarkıcılarla birlikte yaptığı ziyaret sırasında meydana geldi. Bu ziyaret sırasında, Zanetta’nın askerlerle birlikte olduğu iddia edildi.

  Sydney’de yayınlanan Daily Telegraph gazetesinin haberine göre olay, Savunma Bakanı Joel Fitzgibbon’a aktarıldı ve bakan soruşturma açılması için talimat verdi. Soruları yanıtlayan Başbakan Kevin Rudd, olaydan duyduğu rahatsızlığı saklamazken, "Anladığım kadarıyla konu araştırılıyor. Olaydan Savunma Bakanlığı sorumludur. Ben, soruşturmanın sonuca ulaşmasını bekliyorum" dedi.

  Zaetta yalanladı

  Hindistan’da Bollywood diye bilinen film endüstrisinin güzel yıldızlarından 37 yaşındaki Zaetta, iddiaları yalanlarken, "En iyisi bu dedikoduyu Savunma Bakanlığı’na bırakmak" dedi. Suçlamaların "komik ve can yakıcı" olduğunu belirten Zaetta, şöyle konuştu:

  "Belki de bana gösterilen ilgi, diğer sanatçıları rahatsız etmiştir. Ama ben ne kadar rahatsız olursa olsun, bir kişinin böylesine korkunç, iğrenç ve kötü bir iftira atacağını düşünemiyorum. Askeri üste sürekli göz önündeydim ve asla herhangi bir askerle yalnız kalmadım."

  Özür bekliyor

  "Böylesine ucuz ve alçak bir dedikoduyu ciddiye alıp, soruşturma açan Savunma Bakanlığı’ndan, özür beklediğini" de belirten Zaetta, bu skandalın, Bollywood’daki kariyerini tehlikeye attığını ifade etti:

  "Sadece soyadım değil, ama çok zor şartlarda çalışarak yaptığım kariyerim de risk altına girdi. Bollywood gibi bir endüstriye girmek, 10 yılımı aldı. İki yıldır Hindistan’da oturuyorum. Ve yalnız yaşayan yabancı bir kadın için, zaten çok zor bir ülke. Bu tür dedikoduları veya seks skandallarını hafife alıp kaldırabilecek bir ülke değil."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı