GeriDünya Afgan ortağının kafasını kesti, filminin galasına gitti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Afgan ortağının kafasını kesti, filminin galasına gitti

11 Eylül'de yapılan saldırıyı haklı gören Afgan mültecisi ortağıyla tartışarak öldüren Amerikalı film yapımcısı Nathan Powell, yakında mahkemeye çıkarılacak.

Powell, Dünya Ticaret Merkezi'ne saldırıyı haklı bulan ortağının kafasını kesip buzdolabına koyduktan sonra, filminin galasına gittiği ortaya çıktı.

Powell’ın avukatı, mahkeme öncesinde ‘‘müvekkilinin akli dengesinin yerinde olmadığını’’ öne sürdü ve savunmasını bu bağlamda yapacağını bildirdi. Avukat Tom Liotti, ‘‘Öldürülen kişinin Taliban sempatizanı, Powell'in ise vatansever olduğunu’’ söyledi.

New York Long Island City’de Ekim 2001'de yaşanan olayda hayatını kaybeden Cavit Wassel (42) adlı Afgan'ın, 20 yıl önce Amerika'ya geldiği ve New York'a yerleştiği öğrenildi.

ELEKTRİKLİ TESTEREYLE

Powell'
ın öldürdüğü ortağını elektrikli testereyle parçalara ayırdıktan sonra kafasını buzdolabına koyduğu saptandı. Powell, daha sonra kendi çevirdiği filmin gala gecesine katıldı.

Olayı soruşturan savcı Fred Klein de gazetecilere yaptığı açıklamada, ‘‘Wassel'in Taliban sempatizanı olduğu yolundaki iddiaları doğrulayacak kanıt yok ve olayın para sorunundan kaynaklanmış olabilir’’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle