Dünya Haberleri

DÜNYA

  Adı C’allah’an diye Yahoo’dan adres alamadı

  Hürriyet Haber
  24.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Amerikalı bir internet kullanıcısı, adında "Allah" kelimesi geçtiği için Yahoo’dan elektronik posta adresi alamadığını öne sürdü.

  Wisconcin eyaletinde yaşayan Ed Callahan, kendisiyle aynı soyadını taşıyan annesinin kendi adıyla e-posta alamadığını söylemesi üzerine kendisinin de soyadıyla adres alamadığını öne sürdü. Başka dinsel kelimeler kullandığında bunlarla hesap açıldığını iddia eden Callahan, "Allah" kelimesinin yer aldığı isimlerle e-posta adresi alınamadığını savundu. Callahan, "Teröre karşı yürütülen savaş, Müslümanlara yönelik bir savaşa dönüşüyor" dedi.

  Yahoo ise yaptığı açıklamada, bu uygulamadan vazgeçtiğini, nefret propagandasına alet olmamak için eskiden böyle bir uygulama yürüttüğünü kabul etti. Yahoo’ya göre belirli kelimelerle e-posta adresi alan bazı kişiler, Yahoo’nun ilkelerini ihlal ederek daha sonra diğerlerine yönelik nefret ve tehdit kampanyası yürütüyorlar. Yahoo’nun ’Allah’ kelimesi için kullandığı yasaktan vazgeçmesi üzerine Callahan, hemen kendi adıyla elektronik posta hesabı açtığını söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı