GeriDünya Adada sel 4 can aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adada sel 4 can aldı

Adada sel 4 can aldı

Üç gündür KKTC’yi etkisi altına alan sağanak yağış ve fırtına hayatı felç etti. Halka ‘dikkatli olun’ uyarıları yapılan adada sel sularına kapılan bir araçta dört genç can verdi.

Yoğun sağanak yağış ve fırtına etkisi altındaki KKTC’de sel felaketi yaşandı. Önceki gece Girne’den Lefkoşa’daki evlerine giden, içinde 4 gencin olduğu otomobil sel sularına kapıldı. Otomobil Girne çıkışında uçuruma yuvarlandı. Arama kurtarma ekipleri uzun çalışmalar sonrasında bir dere yatağında Gaye Soyutok (18), Ahmet Kılıç (23), Tolga Bekçi (21) ve nişanlısı Günay Kandaz’ın (18) cesetlerini buldu.

Sel felaketinin boyutları ve adada yaptığı tahribat gündüz saatlerinde net bir şekilde gözler önüne serildi. Yüzlerce evi su bastı, onlarca araç çamurla birlikte gelen sel suyuyla sürüklenerek kullanılamaz hale geldi. Deniz kıyısındaki bazı oteller de sel sularından olumsuz etkilendi. Dün olduğu gibi bugün de okullar tatil edildi. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ise yaşanan felakete dair, “Ülkemizin karşı karşıya kaldığı sel felaketi ve dört gencimizin can vermesi hepimizi derin üzüntüye boğmuştur. Doğal afetlerin tahribatının bu kadar büyük olmaması için özellikle yapılaşma konusunda ciddi planlamalar yapmak ve önlemler almak zorundayız” değerlendirmesini yaptı.

MERSİN’DE KÖPRÜ ÇÖKTÜ

Şiddetli yağış Mersin’de de etkisini gösterdi. Dereler taştı, yer yer toprak kaymaları meydana geldi. Üzümlü Mahallesi ile Mezitli’nin Tol Mahallesi arasındaki menfez köprü taşkın nedeniyle çöktü. Muğla Milas’ta ise kuvvetli fırtına nedeniyle ağaçtan kopan dallar 1 kişiyi yaraladı. Hatay, Adana ve Antalya’da da sağanak vatandaşlara zor anlar yaşattı. 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle