Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD'yi üstü kapalı tehdit etti! "Gitmem için talimat gelmedi"

  Hürriyet Haber
  21.12.2017 - 14:00 | Son Güncelleme:

  ABD'nin kendisini Magnitskiy Listesi'ne dahil etmesinden gurur duyduğunu söyleyen Rusya'ya bağlı Çeçenistan'ın lideri Ramzan Kadirov, Washington'ın kendi topraklarındaki insan haklarını ihlal edenlerin peşine düşmesi gerektiğini ifade etti. Kadirov, ABD'nin kendisi dahil 5 Rus vatandaşını daha yaptırım listesine dahil etmesine alaycı bir dille karşılık verdi. Spor salonunda çektiği bir video ile Instagram hesabından açıklama yapan Kadirov, böylece kendisini 'çok seçkin' hissettiğini belirtti.

  "ABD TOPRAKLARINA BASMAK İÇİN TALİMAT ALMADIM"

  Kadirov videoda, "Magnitskiy Listesi… Bu benim insan haklarını ihlal ettiğim anlamına geliyor. Zavallı Amerikalılar! Küçük ama gururlu Çeçenistan ülkenin tamamına rahat vermiyor. Bana karşı yaptırım getirmişler. Kendimi çok ayrıcalıklı hissediyorum, ABD bana ne kadar da çok ödülü layık gördü. Fakat endişe etmesinler, henüz ABD topraklarına ayak basmam yönünde bir talimat almadım" dedi.

  Videonun yanı sıra yaptığı yazılı açıklamada da "Daha önce de demiştim, şimdi de tekrar ediyorum: Bana ABD'nin tüm döviz rezervlerini ödül olarak verseler bile ABD'ye gitmeyeceğim" ifadelerini kullanan Kadirov, yaptırım listesine dahil edilmesinin nedeninin insan haklarını ihlal etmesi değil, ‘çoğu ABD özel servisinin evlatlığı olan' teröristlerle mücadele etmesi olduğunu vurguladı.

  Kadirov ayrıca. "ABD istihbarat birimlerini rahatsız ettiğim için gurur duymalıyım. Yaptırımların insan hakları ihlali ile bağlantılı olduğunu söylüyorlar. O zaman neden listeyi doldurmak için Beyaz Saray'daki ve Pentagon'daki insanların peşine düşmüyorlar?" ifadelerini kullandı.

   

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Etiketler: abd , son dakika , haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı