GeriDünya ABD'li ünlü muhabire cinsel saldırı ve dayak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  26
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD'li ünlü muhabire cinsel saldırı ve dayak

ABD'li ünlü muhabire cinsel saldırı ve dayak
refid:17034416 ilişkili resim dosyası

Mısır'daki protesto gösterileri sırasında CBS muhabiri Lara Logan'ın Tahrir Meydanı'nda cinsel saldırıya uğradığı ve ABD'de hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

LARA LOGAN / FOTO GALERİ

CBS News kanalınca yapılan açıklamada, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in istifası sonrasında Cuma günü Kahire'deki Tahrir Meydanı'ndaki gelişmeleri izleyen Logan'ın, ekibinin ve güvenlikçilerinin çevresinin yaklaşık 200 kişilik çete tarafından sarıldığı bildirildi.

Logan'ın daha sonra ekibinden zorla uzaklaştırılarak “acımasız ve kesintisiz cinsel saldırıyla, dayağa maruz bırakıldığı” belirtildi.

Logan'ın bir grup kadın ve yaklaşık 20 kadar asker tarafından kurtarıldığı ifade edildi.

Olaydan sonra CBS ile temasa geçen ve cumartesi günü ABD'ye gelen Logan, burada tedavi altına alındı.  Associated Press haber ajansı, ABD'li gazetecinin sağlık durumunun iyiye gittiğini bildirdi.

Associated Press, Logan'ın geçtiğimiz Cuma günkü saldırıdan bir hafta önce Mısır ordusu tarafından iki CBS çalışanıyla birlikte gözaltına alındığını bildirdi. Üç gazetecinin de serbest bırakılmalarının ardından ABD'ye döndüğü, ancak Logan'ın kısa süre sonra tekrar Kahire'ye gittiği belirtildi.

Mısır'daki isyan sırasında bölgede görev yapan en az 140 gazeteci yaralanırken, olaylarda vurulan Mısırlı bir gazeteci de hayatını kaybetmişti.

BAĞDAT'TAKİ AŞK ÜÇGENİNİN KAHRAMANIYDI

TÜRKİYE'YE DE GELMİŞTİ


Yorumları Göster
Yorumları Gizle