GeriDünya ABD'den sonra Avrupa'da da ölü kuş yağdı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD'den sonra Avrupa'da da ölü kuş yağdı

ABD'den sonra Avrupa'da da ölü kuş yağdı
refid:16687334 ilişkili resim dosyası

ABD'nin Arkansas ve Louisiana eyaletlerinde gökyüzünden ölü kuşların yağmasının ardından benzer bir olay da İsveç'in Fallköping kentinde yaşandı. Bu sabah bir yerleşim bölgesine yakın yollarda çok sayıda kuş ölüsü bulundu.

ÖLÜ KUŞLAR KENTİN İÇİNE YAĞDI/FOTO GALERİ 

Fallköping kenti sakinleri sabah uyandıklarında yollarda çok sayıda karga ölüsüyle karşılaşırken, görgü tanıkları ölü kuşların dün gece gökten düştüklerini söyledi.    

Yaklaşık 100'e yakın ölü kuşu inceleyen İsveçli kuşbilimci Anders Wirdheim, bunların daha çok küçük karga benzeri kuşlar olduğunu, ölümlerin ağır kış şartlarından dolayı soğuk ve yiyecek bulamamaktan kaynaklanmış olabileceğini açıkladı.

Anders Wirdheim, kuş ölümlerinin herhangi bir zehirli yiyecekten kaynaklanmış olabileceğine de dikkat çekerken, kesin sonuçların yapılacak incelemelerden sonra anlaşılacağını kaydetti.

ABD'nin Arkansas eyaletinde yılbaşı gecesi bin civarında ölü kuş düşmüş,  bu rakamın 4 ya da 5 bin olabileceği belirtilmişti. Bu olaydan iki gün sonra da Louisiana eyaletinde 500 civarında ölü kuş düşmüştü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle