Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD'den rehine açıklaması

  AA
  22.09.2014 - 01:37 | Son Güncelleme:

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Caitlin Hayden, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü tarafından rehin tutulan Türkiye'nin Musul Konsolosluğu personelinin serbest bırakılmasından memnuniyet duyduklarını bildirdi.

  ABDden rehine açıklaması DAKİKA DAKİKA UYDUDAN İZLEDİ

  Hayden, yaptığı yazılı açıklamada, "Onların serbest kalışını ve aileleriyle yakında buluşacak olmalarını sevinçle karşılıyoruz" ifadesini kullandı.

  Rehinelerin serbest bırakılması ABD medyasında da geniş yankı buldu. ABD’nin önde gelen televizyonu CNN, aralarında Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz’ın da bulunduğu rehinelerin serbest bırakılmasını son dakika olarak duyurdu.

  Serbest kalan Türkler Ankara'da

  ABDden rehine açıklaması Büyük Türkiye’nin ulaştığı seviye


  ABD’nin önde gelen gazetelerinden New York Times da haberi, “IŞİD tarafından rehin alınan onlarca Türk rehine serbest bırakıldı” başlığıyla duyurdu. New York Times haberinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Tam bir gizlilik ve sabır içinde başlatılan kurtarma operasyonu başarıyla tamamlandı” ifadelerine yer verdi. Kurtarma operasyonu ile ilgili fazla detaylı bilginin olmadığını belirten New York Times, “Türk medya kaynaklarına göre rehineler için fidye ödenmedi. Türkiye rehineleri takip etmek için insansız hava araçları kullandı” bilgisine yer verdi. Gazete ayrıca Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, rehineler için temaslarda bulunduğu Bakü’den Urfa’ya geldiğini yazdı.

  Bir başka gazete Washington Post ise haberi “49 rehine serbest bırakıldı” başlığıyla okuyucularına duyurdu. Türkiye’nin şu ana kadar karşılaştığı en ciddi rehine krizi olduğuna dikkat çeken gazete, IŞİD’in iki Amerikalı gazeteci ve bir İngiliz vatandaşının kafasını kestiğini hatırlattı.

  ABDden rehine açıklaması Tereyağından kıl çeker gibi

  ABDden rehine açıklaması Dik durdular

  ABDden rehine açıklaması Kutlama telefonu

  ABDden rehine açıklaması Yenilgi destanı

  ABDden rehine açıklaması En büyük başarı MİT’in

  ABDden rehine açıklaması Sorumlular gurur tablosu sergileyemez

  ABDden rehine açıklaması Türkiye’yi rezil ettiler

  Etiketler: Beyaz Saray
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı