Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD’de tepki çeken fotoğraf

  Hürriyet Haber
  12.05.2017 - 00:08 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Donald Trump’ın, Rusya ile seçim kampanyası ekibi arasındaki bağlantıyı soruşturan FBI Başkanı James Comey’i kovmasından bir gün sonra Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’u Beyaz Saray’da ağırlaması, ayrıca Rusya’nın ABD Büyükelçisi Sergey Kislyak ile gülerek fotoğraf çektirmesi tartışma yarattı.

   Önceki günkü görüşmeye ilişkin tek fotoğraf, üstelik ABD medyası odaya alınmamışken, bir Rus devlet fotoğrafçısı tarafından çekildi. Ve Rusya tarafından yayınlandı. Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn, geçen yıl Kislyak ile görüştüğü ortaya çıktıktan sonra görevden alınmıştı. FBI da Trump’ın ekibinin Rusya ile bağlantısını araştırıyordu. Rusya’nın Trump lehine seçimlere siber müdahalede bulunduğu da iddia ediliyor.

  FOX NEWS YAYINLAMADI

  Donald Trump yanlısı yayınıyla bilinen Fox News, sadece Rus fotoğrafçının çekmesine izin verilen bu fotoğrafları televizyonda yayınlamama kararı aldı. Sunucu Jenna Lee, “Bu fotoğrafları göstermeme kararı aldık, çünkü ABD basınının bir parçasıyız ve basının Beyaz Saray’a erişimi olması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

  Etiketler: ABD , Trump , gazetehaberleri
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı