Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD'de bir polis 23 aylık kız çocuğuna tecavüz etti

  Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK, (DHA)
  02.08.2006 - 10:07 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Massachusetts eyaletine bağlı Soerville kentinde meydana gelen tecavüz olayı, Amerikan kamuoyunu dehşete düşürdü.

  Birçok kez küçük yaştaki öğrencisiyle ilişkiye giren öğretmen haberleriyle çalkalanan ABD, şimdi de kendisine emanet edilen 23 aylık bir kız çocuğuna tecavüz eden polis memuru haberiyle sarsıldı.

  Somerville kentinde gerçekleşen olay, adı henüz açıklanmayan annenin bebeğini ilişki yaşadığı 31 yaşındaki polis memuru Keith Winfield’e emanet etmesiyle yaşandı. Daha iki yaşına bile basmamış yavrusunu almak için, bir süre sonra geri dönen annenin dikkatini kızının vücudundaki izler çekti. Yanığa benzeyen izlerin neden kaynaklandığını çözemeyen genç kadın, kızını hemen bir doktora götürdü. Doktorun minik yavruyu Boston’da bir hastaneye sevketmesiyle birlikte korkunç gerçek de ortaya çıktı. Hastanede, daha yeni yeni konuşmaya ve yürümeye başlayan 23 aylık kız çocuğuna, polis memuru Keith Winfield tarafından hem tecavüz hem de kızgin bir aletle vücuduna işkence uygulandığı belirlendi.

  GÖREVDEN EL ÇEKTİRİLDİ

  Annenin şikayeti üzerine tutuklanan ve görevden el çektirilen polis memuru Keith Winfield, önceki gün çıkarıldığı mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları inkar etti. Kefalet karşılığında, adresi ve kimliği kayıtlı olduğu için tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan polis memurunun yargılanması sürüyor. Hakkında tecavüz, cinsel taciz ve işkence yapmak suçlarından dava açılan polis memuru 1 Eylül’de gene yargıç karşısına çıkacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı