Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD polisinin o hareketi New York'a 23 milyon dolara mal oldu

  Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK (DHA)
  16.12.2014 - 15:59 | Son Güncelleme:

  ABD’de, New York’un Staten Island bölgesinde, açık paketten tane ile sigara sattığı gerekçesiyle gözaltı işlemi sırasında 43 yaşındaki Eric Garner’ın boğazını sıkarak ölümüne yol açan polis memuru Daniel Pantaleo hakkında takipsizlik kararı verilmesinin ardından yaşanan protestolar New York belediyesine yaklaşık 23 milyon dolara mal oldu.

  ABD polisinin o hareketi New Yorka 23 milyon dolara mal olduNew York Emniyet Müdürü Bill Bratton, polis memuru Daniel Pantaleo hakkında, jürinin 3 Aralık tarihinde takipsizlik kararı vermesinden bu yana fazla mesai yapan polislere, 22,9 milyon dolarlık fazla mesai ücreti ödendiğini açıkladı.

  CLINTON: ÖLÜMÜ HAK ETMEDİ
  Eric Garner’ın ölümü ve sonrasında verilen takipsizlik kararına ilişkin bir açıklama da eski ABD Başkanı Bill Clinton’dan geldi. Clinton, olay sırasında silahsız olan Garner’ın kesinlikle ölümü hak etmediğini söyledi. Clinton, "Yasadışı bir şey yapıyordu, yapmaması gereken bir şey yapıyordu. Açık sigara satarak, fazla para kazanmaya çalışıyordu. Gözaltına alınmayı hak etmiş olabilir ama bu yüzden ölümü hak etmedi" diye konuştu.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı