GeriDünya ABD’nin bombaladığı evinden meydan okudu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  32
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD’nin bombaladığı evinden meydan okudu

ABD’nin bombaladığı evinden meydan okudu

Libya Lideri Muammer Kaddafi, isyanın başladığı günden bu yana ikinci kez kameraların önüne geçerek, isyan eden protestoculara meydan okudu ve “Şehit olurum, istifa etmem. Arkamda Libya halkıyla kanımın son damlasına kadar savaşacağım, henüz güç kullanmadım ama gerekirse kullanırım” dedi.

KADDAFİ SAVAŞACAĞINI AÇIKLADI (WEB TV)

KADDAFİ BEKLENEN KONUŞMASINI YAPTI - FOTO GALERİ  

İŞTE KADDAFİ'NİN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

Kaddafi, ABD’nin 1986 yılında bombaladığı Trablus’taki evinden halka seslendi. Libya Lideri, bombalanmış haliyle bıraktığı ve önüne ABD uçaklarını havada yakalayan el şeklinde anıt diktirdiği evinden yaptığı konuşmada taraftarlarını sokağa davet etti. Kaddafi, “Beni seven Libyalılar, sokaklara çıkın ve ülkenizi koruyun, sokaklarınızın güvenliğini sağlayın” çağrısı yaptı. Kahverengi türbanı ve gömleğiyle kendinden emin ifadelerle konuşan Kaddafi, protestocuların İslam devleti kurmak istediğini savunarak “Bu fareler ve paralı askerler İslam devleti kurmak istiyor. Onlar istiyor diye ülkeden ayrılmayacağım. İstifa etmeyeceğim. Muammer Kaddafi devrimin lideridir. İstifa edecek devlet başkanı değilim ben... Burası benim ülkem. Muammer görevini terkedecek başkan değil. Muammer sonuna kadar devrimin lideridir” diye konuştu.

“Muhaliflere karşı henüz güç kullanmadım, gerekirse kullanacağım. Yabancılar, ülkemin dünyadaki imajını bozmaya devam ediyor” ifadelerini kullanan Kaddafi, protestocuların ölüm cezasına çarptırılacağını vurguladı.Kaddafi, Libya’daki istikrarsızlığın devam etmesi halinde ülkenin El Kaide için yeni bir üs olacağını ileri sürdü.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle