GeriDünya ABD Kongresi'ndeki Türk dostlarının sayısı 100'ü aştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD Kongresi'ndeki Türk dostlarının sayısı 100'ü aştı

ABD Temsilciler Meclisi'nde Türk Dostluk Grubu'na üye milletvekillerinin sayısı 104'e çıktı.

Türk Amerikan Dernekleri Asamblesi (ATAA) Doğu Yakası Başkan Yardımcısı ve Yurt Dışında Yaşayan Vatandaşlar Danışma Kurulu üyesi Ali Çınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kongre'deki Türk Dostluk Grubu'na son iki haftada 4 yeni üyenin katıldığını ve toplam üye sayısının 104'e ulaştığını bildirdi.

Türk Dostluk Grubu'na en son katılan milletvekillerinin, Cumhuriyetçi Parti'den Arizona milletvekili Trent Franks ve Tennessee milletvekili Zach Wamp ile Demokrat Parti'den Louisiana milletvekili Charlie Melancon ve Connecticut milletvekili Chris Murphy olduğu belirtildi.

“Bu bir rekor. İlk defa 100 sayısı geçiliyor” diyen Çınar, diğer Kongre üyeleri nezdinde de Türk Dostluk Grubu'na üye olmaları yönünde girişimlerin sürdüğünü belirtti.

Çınar, kendilerinin en son Connecticut milletvekili Murphy'nun katılımı için uğraş verdiklerini kaydetti.

Hafta içinde Connecticut'un Waterbury kentinde Amerikalı Türklerle biraraya gelen Murphy de, Türk Dostluk Grubu'na girmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Murphy, Türkiye'nin, ABD'nin en önemli müttefiklerinden biri olduğunu, özellikle terör konusundaki ortak mücadelenin dünya barışına katkıda bulunduğunu söyledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle