Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD Kongre üyeleri Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı

  A.A.
  29.10.2008 - 09:49 | Son Güncelleme:

  ABD Temsilciler Meclisi Türk Dostluk Grubunun kurucu üyeleri, Demokrat Parti Florida Milletvekili Robert Wexler ve Cumhuriyetçi Partili Kentucky Milletvekili Ed Whitfield ile Texas Milletvekili Kay Granger, bir mesaj yayımlayarak ABD'de yaşayan Türklerin Cumhuriyet Bayramını kutladı.

  Wexler, Cumhuriyet'in ilan edilişinin 85'inci yıl dönümünde, Türk-Amerikan ilişkilerinin büyük önem taşıdığını vurgularken, bu ilişkilerin daha da geliştirilmesine yönelik desteğini ifade etti. Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediğini de belirten Wexler, ABD'de işbaşı yapacak bir sonraki yönetimin de bu yöndeki Amerikan politikasını devam ettirmesi gerektiğini kaydetti.

  Wexler, "Ortadoğu, Kafkaslar, Karadeniz'de Türkiye vazgeçilmez bir ortaktır" ifadesini kullandı. PKK terör tehdidinin ortadan kaldırılmasında ABD'nin kararlı olduğunu belirten Wexler, istihbarat paylaşımı işbirliğinin süreceğini kaydetti ve ayrıca ABD'de yaşayan Türklerin ABD'ye katkılarının önemini vurguladı.

  Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan ABD kongre üyelerinden Whitfield ve Granger da mesajlarında Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı ve iki ülke arasındaki ilişkilerin uzun ömürlü olacağına işaret etti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı