GeriDünya ABD halkı 2018'de daha fazla savaş bekliyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD halkı 2018'de daha fazla savaş bekliyor

ABD halkı 2018'de daha fazla savaş bekliyor

ABD'deki bir üniversitenin yaptığı bir anket ABD'li seçmenlerin çoğunluğunun 20182de daha fazla savaş beklediğini ortaya koydu. Ankete katılan Cumhuriyetçiler ekonomide iyileşme beklerken, Demokratlar tam tersi fikirde.

ABD'li seçmenlerin çoğunluğu 2018'de daha fazla savaş olacağını düşünüyor.

Sputnik haber ajansının aktardığına göre, Connecticut eyaletindeki Quinnipiac Üniversitesi'nin anketi ülke genelinde 1230 seçmen ile yapıldı. Artı-eksi yüzde 3.3 yanılma payı olan anket ABD'li seçmenlerin yüzde 73'ünün 2018'in 'daha az barışçı' bir yıl olacağını düşündüğünü ortaya koydu. Yüzde 18'i ise buna katılmıyor.

DEMOKRATLAR 2018 İÇİN KARAMSAR BİR TABLO ÇİZDİ

Ankate katılanların yüzde 58'i kişisel açıdan gelecek yılın 2017'den daha iyi olacağını söylerken, ankete katılan ve kendilerini Demokrat olarak tanımlayanların yüzde 44'ü 2018'in kendileri açısından kötü bir yıl olacağını düşündüklerini ifade etti.

ABD'Lİ SEÇMENLERİN YARISINDAN BİRAZ AZI ORTADOĞU SORUNUNUN ÇÖZÜLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYOR

Ankete katılanların yüzde 48'i İsrailli ve Filistinliler'in bir arada yaşama konusunda bir yol bulacağına inanıyor.  Kadınlar ise erkeklerden bu konuda daha iyimser. Bölgede olası barışa inanan kadınların oranı yüzde 51 iken, erkekler için bu oran yüzde 45.

CUMHURİYETÇİLER 2018'DE DAHA İYİ EKONOMİ BEKLİYOR

Ankete göre ABD'li seçmenlerin yüzde 52'si 2018'de ekonominin daha iyiye gideceğini düşünüyor. Ancak bu konuda Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında keskin bir görüş ayrılığı var. Zira ankete katılan Demokratlar'ın yüzde 64'ü ekonominin gelecek yıl daha kötüye gideceğini düşünürken, Cumhuriyetçiler'in yüzde 89'u tam tersine ekonominin iyileşeceğini savunuyor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle