GeriDünya ABD Gül'ü yanıtladı: Lübnan’da şiddetin bitmesi için çalışıyoruz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD Gül'ü yanıtladı: Lübnan’da şiddetin bitmesi için çalışıyoruz

ABD Dışişleri Bakanlığı, “Lübnan savaşının başından beri ilk noktaya geri dönülmeyecek şekilde şiddete son verilmesi yönünde çaba gösterdiklerini” bildirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sean McCormack, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün The Washington Post gazetesinin dünkü sayısında yayımlanan Lübnan makalesi konusunda yorumunun sorulması üzerine, “sanırım gerçekler şunu ortaya koyuyor ki, en baştaki noktaya dönmeyeceğimiz bir şekilde şiddete son verilmesi yönünde Amerikan hükümeti başından beri derin bir çaba gösteriyor” dedi.

Sözcü McCormack, Gül'ün açıklamalarını kastederek “sanırım ben, durumu biraz farklı değerlendirirdim” diye konuştu.

Gül, makalesinde, Lübnan'da devam eden trajedinin, ABD'nin özgürlük ve adalet konularındaki liderlik mirasına ilişkin dünyada sorular uyandırdığını ve Ortadoğu'nun demokratik dönüşümüne yönelik umutların paramparça olmasına yol açtığını belirtmişti.

Bakan Gül, “Dünyada şu soru soruluyor: Tek başına bu trajediyi durdurma imkan ve kabiliyetine sahip olan dünyanın tek süper gücü, insanların bu kadar acı çekmesine ve merhamet çağrılarına neden göz yumuyor?” ifadesini kullanmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle