GeriDünya ABD duyuru: "Rusya'nın değil bizim başarımız"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD duyuru: "Rusya'nın değil bizim başarımız"

ABD duyuru: "Rusya'nın değil bizim başarımız"

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Ortadoğu Masası Sözcüsü Eric Pahon, Suriye topraklarının büyük bölümünün militanlardan temizlenmesinin Rusya'nın değil, ABD öncülüğündeki koalisyonun başarısı olduğunu ileri sürdü.

Rus haber ajansı Sputnik'e konuşan Pahon "Suriye rejimi ve Rusya, terör örgütü DEAŞ'a karşı operasyonlarda ciddi bir yaklaşım veya sorumluluk takınmadı. DEAŞ'a karşı operasyonların yalnızca küçük bir kısmını gerçekleştirdi. Irak ve Suriye topraklarının büyük kısmı uluslararası koalisyon ve müttefikleri tarafından kurtarıldı" ifadelerini kullandı.

Koalisyonun Suriye'de teröristlere karşı operasyonlarına ve kurtarılan bölgelere istikrar getirilmesi yönünde çalışmalarına devam edeceğini belirten Pahon "Bu göçmen Suriyelilerin ve ülke içinde yer değiştirenlerin evlerine dönmesini sağlayacak" dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG de dahil Deyrizor'un doğusundaki tüm etnik ve dini grupları temsil eden 23 heyetin, 'Fırat Doğu Bölgesi Yerel Yönetim Komitesi' birinci toplantısı için bir araya geldiği belirtilmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle