GeriDünya ABD cephesinde neler oluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD cephesinde neler oluyor

ABD cephesinde neler oluyor
refid:7530091 ilişkili resim dosyası

Türkiye'nin operasyon yapmasına her fırsatta karşı çıkan, terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki faaliyetlerine karşı kılını kıpırdatmayan ABD'den, Hakkari'de 15 Mehmetçik'in şehit edilmesiyle ilgili herhangi bir açıklamada bulunulmadı. Sadece "gelişmeleri izliyoruz" denildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilileri, PKK tarafından 16 askerin şehit edilmesi konusunda, herhangi bir açıklama yapmadı. ABD, Dışişleri Bakanlığının operasyon bölümünde görev yapan yetkililer, konuyla ilgili gelişmelerin izlendiğini belirterek, her hangi bir açıklama yapmaktan kaçındı.

ABD Dışişleri yetkilileri "Konuyla ilgili, her hangi bir görüş bildiremeyeceklerini belirterek, ABD’de sabahın erken saatleri olması nedeniyle, günün ilerleyen saatlerinde bir açıklama yapılabilir" şeklinde konuştular.

“DEHŞET İÇİNDE İZLEDİM”

ABD Büyükelçisi Ross Wilson, son terörist saldırıyı kınayarak “Hakkari’den gelen ve çok sayıda ölü ve yaralı bırakan terörist vahşete dair haberleri dehşet içinde izledim” dedi.

Ross Wilson, Hakkari saldırısından duyduğu üzüntüyü Dışişleri Bakanlığı’na ilettiğini belirtti. PKK'yı tasfiye etmek için Türk yetkilileri ile birlikte çalışma taahhadünü ifade eden Wilson açıklamasında şöyle dedi.

“21 Ekim 2007.  Bugün Hakkari’den gelen ve çok sayıda ölü ve yaralı bırakan terörist vahşete dair haberleri dehşet içinde izledim.  Kurbanların ailelerine ve sevdiklerine en derin taziyelerimizi sunuyorum.  Üzüntümü Türk Dışişleri Bakanlığı’na bugün ilettim.  PKK’nın Türk halkına yönelik terörist tehdidini tasfiye etmek yolunda Türkiye ve Türk yetkilileriyle birlikte çalışma taahhüdümü ifade ediyorum.  Bu vahşet döngüsünü sona erdirmek, üzerinde birleştiğimiz bir hedeftir.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle