Dünya Haberleri

DÜNYA

  ABD böyle cinayet görmedi

  hürriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  15.02.2011 - 15:33 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Ohio kentinde, hayatını ağaç keserek kazanan evsiz Matthew Hoffman, hırsızlık yapmak için girdiği evde korkunç bir katliam yaptı. Üç kişiyi acımasız bir şekilde öldüren adam, kurbanların cesetlerini içini oyduğu ağaca sakladı.

  Columbus kentinde, ormanlık alanda kurduğu çadırında yaşayan 30 yaşındaki Hoffman, 9 Kasım sabahı çadırının karşısındaki sokakta bulunan Herrman ailesine ait evi soymak istedi. Eski bir mahkum olan Hoffman, evin açık kalan garaj kapısından içeri girdi ve evin altını üstüne getirmeye başladı.

   

  Yatak odasındayken karşısında Tina Hermann’ı bulan Hoffman, o an panikledi ve 32 yaşındaki kadına elindeki sopayla vurmaya başladı. Bu esnada, Hermann’ın arkadaşı Stephaine Sprang odaya girdi.

   

  Eline geçirdiği bıçakla Hermann’ı bıçaklayan Hoffman, kaçmaya çalışan Sprang’i takip etti ve onu da bıçaklayarak öldürdü.


  Hoffman’ın bir sonraki kurbanı, Hermann’ın sürekli havlayan köpeği Tanner oldu.

   

  EVİ YAKMAK İSTEDİ

  Evi yakmaya ve kadınların vücutlarını başka bir yere gömmeye karar veren Hofman, cesetleri banyoda iç organlarına kadar parçaladıktan sonra torbalara koydu. Hofman, saatler süren bu olayın ardından evden çıkmak üzereyken, Hermann’ın iki çocuğu eve geldi.

   

  Cani adam, çocuklardan 11 yaşındaki Kody Monard’ı tereddüt etmeden bıçaklayıp öldürdü. Kody’nin kız kardeşi ise odasına kaçtı.

  ABD böyle cinayet görmedi

  Tina Herrman (solda), oğlu Kody Maynard ve Stephaine Sprang.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  POLİSEN SIYRILDI

  Hoffman, Hermann’ın aracına atlayarak gözden kayboldu. Hermann’ın işe gelmemesi üzerine inceleme başlatan polis, talihsiz kadının aracını olay yerinden 80 km ötede, bir okul arazisinde buldu. Burada Hofman’la karşılaşan polis, “kız arkadaşını beklediğini” söyleyen katilden şüphelenmedi.


  Ancak, cinayetin yaşandığı evin yakınlarındaki süpermarketin görüntülerinden, Hoffman’ın birkaç gün önce rastlanan kişi olduğu anlaşıldı.

  14 Kasım günü, Hoffman’ın kaldığı öğrenilen bir eve baskın yapıldı. Evin bodrum katında, Hermann’ın 13 yaşındaki kızı bulundu. Yakalanan Hoffman, polisi ormanlık alanda 20 metre uzunluğunda bir ağacın yanına götürdü. Gövdesi oyulmuş ağacın içinde, kurbanların parçalarının bulunduğu çöp torbaları bulundu.

  ÖLÜM CEZASI ALMAYACAK

  Hoffman polise, “Cinayetleri işlemek istedim. Küçük kızı öldürmeye hiç niyetlenmedim. Ona bilgisayar oyunları oynamasına ve televizyon izlemesine izin verdim, yemek pişirdim” dedi. Dahası, annesini ve kardeşini öldürdüğü kıza “yılbaşına dek evde olma” sözü verdi.

  Cinayet, hırsızlık, adam kaçırma ve tecavüzden suçlanan Hoffman, ömür boyu hapis cezası alacak. Ancak, suçunu itiraf ettiği ve cesetlerin yerini gösterdiği için ölüm cezasına çarptırılmayacak.

  Cinsel tacize maruz kaldığı için adı açıklanmayan kızın babası olan Larry Maynard, kızının okula döndüğünü ve terapi gördüğünü söyledi.

  Maynard, Hoffman için, “O, bugüne dek şeytana en yakın gördüğüm kişi” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı