GeriDünya AB Konseyi Başkanı Tusk: Hürriyet'e yapılan saldırılardan endişe duyuyorum
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AB Konseyi Başkanı Tusk: Hürriyet'e yapılan saldırılardan endişe duyuyorum

AB Konseyi Başkanı Tusk: Hürriyet'e yapılan saldırılardan endişe duyuyorum
refid:30030973-spot ilişkili resim dosyası

AB Konseyi Başkanı Tusk, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "Hürriyet Gazetesi'ne yapılan saldırılardan endişe duyuyorum." dedi.

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Tusk, Erdoğan ile görüşmesinin ardından açıklamalarda bulundu.


AB Konseyi Başkanı Tusk: Hürriyete yapılan saldırılardan endişe duyuyorum

"HÜRRİYET'E YAPILAN SALDIRILARDAN ENDİŞE DUYUYORUM"

Görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısında konuşan Tusk, Hürriyet’e ve HDP Genel Merkezi’ne yapılan saldırıyı eleştirerek şöyle konuştu:

“Benim ziyaretim zorlu bir dönemde cereyan ediyor. Bu zor zamanlarda dostluğa ihtiyacımız var. Dayanışma ve sadakatin ne olduğunu birbirimize göstereceğimize inanıyorum. Son haftalarda Türkiye çok acımasız saldırılara maruz kaldı. Terör nerede olursa olsun, kimi hedef alırsa alsın ve sorumluluğu kim taşırsa taşısın, güçlü bir şekilde kınanmalıdır. Biz AB olarak terör konusunda Türkiye ile yakın işbirliği yapmak istiyoruz. PKK’nın Avrupa’daki varlığıyla mücadele etmeye devam edeceğiz. Türkiye’de HDP Genel Merkezi’ne saldırı ve Hürriyet gazetesinin merkezine yapılan saldırılardan endişe duyuyoruz. Ortalığın sakinleşmesi, hukukun üstünlüğünün temin edilmesi gerekmektedir.”

AB Konseyi Başkanı Tusk: Hürriyete yapılan saldırılardan endişe duyuyorum ABD'den ikinci 'Hürriyet' açıklaması

AB Konseyi Başkanı Tusk: Hürriyete yapılan saldırılardan endişe duyuyorum Hürriyet'e İstanbul ve Ankara'da saldırı

AB Konseyi Başkanı Tusk: Hürriyete yapılan saldırılardan endişe duyuyorum Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Bunun talimatını Erdoğan mı veriyor

AB Konseyi Başkanı Tusk: Hürriyete yapılan saldırılardan endişe duyuyorum