GeriDünya AB Komisyonu'ndan Hürriyet'e yönelik saldırıya ilişkin açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AB Komisyonu'ndan Hürriyet'e yönelik saldırıya ilişkin açıklama

AB Komisyonu'ndan Hürriyet'e yönelik saldırıya ilişkin açıklama
refid:30013569-spot ilişkili resim dosyası

Son dönemde Türkiye’deki medya özgürlüğü alanında yaşanan gelişmelere ilişkin sıkça açıklama üzerine açıklama yapmak durumunda kalan Avrupa Birliği Komisyonu, önceki gece Hürriyet’e yönelik olarak düzenlenen saldırıya ilişkin haberleri endişeyle izlediğini duyurdu.

AB Komisyonu’nun Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn’ın Sözcüsü Maja Kocijancic, “Komisyon defalarca medya özgürlüğünün öneminin altını çizdi ve gazetecilere yönelik her türlü gözdağını eleştirdi” dedi.

AB Komisyonundan Hürriyete yönelik saldırıya ilişkin açıklama HÜRRİYET’E SALDIRI DIŞ BASINDA

AB Komisyonu’nun medya özgürlüğü alanındakilerin de yer aldığı gelişmelere ilişkin görüş ve tespitlerini ekim ayı ortasında yayımlanması öngörülen yıllık İlerleme Raporu’nda net ve detaylı şekilde dile getirmesi bekleniyor.

Hürriyet’e yönelik saldırının ve medya organlarına gözdağı verme yaklaşımlarının da metnin şekillenmesinde dikkate alınacak unsurlar arasında yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

AB Komisyonundan Hürriyete yönelik saldırıya ilişkin açıklama İKTİDAR PARTİSİNİN ŞİDDETLE ARASINA MESAFE KOYDUĞUNU GÖRMEK İSTİYORUZ

AB yetkilileri son bir yıldır yaşanan gelişmeler ışığında bu yılki raporun medya özgürlüğüyle ilgili tonunun, bir önceki belgede zaten sert olan tondan daha da sert olma potansiyeli taşıdığına vurgu yapıyor.