GeriDünya AB’den Talat’a seçim desteği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AB’den Talat’a seçim desteği

Avrupa Partisi Sosyalist ve Liberal grupları KKTC’de 20 Şubat genel seçimleri öncesinde CTP lideri Başbakan Mehmet Ali Talat’a destek veren ziyaretler başlattı. AP milletvekilleri Sosyalist ve Liberal grup temsilcileri, seçim propagandasını AB üzerine kuran Mehmet Ali Talat’ı ziyaret ederek medyanın karşısına çıktı.

KKTC’deki son durumu yerinde görmek amacıyla adaya geldiklerini belirten Sosyalist grup milletvekilleri, KKTC siyasetindeki sol partiler Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve Barış ve Demokrasi Hareketi’ni (BDH) ziyaret etti. AP Sosyalist Grup Başkan Yardımcısı Jan Marinus Wiersman, Mehmet Ai Talat ile görüşmesinin ardından, ‘BM gözetiminde yeni görüşmeleri destekliyoruz’ dedi.

TÜRK ASKERİ ÇEKİLMELİ

Wiersman basın toplantısının ardından Hürriyet’e verdiği demeçte, Türk askerinin adadan çekilmesi konusunda AP’da alınan tavsiye kararını Sosyalist grup olarak desteklediklerine dikkat çekerek, ‘Biz Türk askerinin adadan çekilmesi konusunda zaman sınırlaması vermedik. Ama Türkiye AB’ye tam üye olma aşamasına geldiği zaman bir başka üye ülkenin topraklarında nasıl asker bulunduracak? Adadan Türk askeri çekilmeli’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle