Dünya Haberleri

DÜNYA

  93 yaşındaki belediye başkanı siyasete veda etti

  AA
  29.09.2014 - 09:06 | Son Güncelleme:

  Kanada'nın Mississauga kentinde 36 yıldır aralıksız belediye başkanlığı yapan 93 yaşındaki Hazel McCallion siyasete veda etti.

  İlk kez seçildiği 1978 yılından bu yana 12 seçim kazanan ve 36 yıl aralıksız Mississauga kentinin belediye başkanlığını yürüten 93 yaşındaki Hazel McCalion, gelecek ay yapılacak yerel seçimlere aday olmayacağını ve siyaseti bıraktığını duyurdu.

  Kanada siyasetinde "Fırtına Hazel" olarak da anılan Başkan McCallion, "Kimseye tutamayacağım sözleri vermedim. Kimseye vergileri indirmeyi vadetmedim. İnsanlara vergilerini, onların hayat kalitelerini yükseltmek için kullanacağıma dair söz verdim ve bunu da yaptım" dedi.

  93 yaşındaki belediye başkanı siyasete veda etti

  Mississauga International Center'daki resepsiyona, eski Kanada Başbakanı Jean Chretien, Ontario Eyalet Başbakanı Kathleen Wynne, sanatçılar ve çok sayıda siyasetçi katıldı.

  36 YIL ARALIKSIZ BAŞKANLIK
  Siyasete ilk kez 1970 yılında Streetsville kasabasına belediye başkanı seçilerek giren Hazel McCallion, 1974'de bu ve diğer dört küçük kasabanın birleştirilmesi ile kurulan Mississauga Belediyesinde, iki dönem belediye meclisi üyeliği yaptı. 1978'de Mississauga'nın üçüncü Belediye Başkanı seçilen McCallion, o günden bu yana 36 yıl aralıksız başkanlık yaptı.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı