GeriDünya 92 yolcusuyla sır oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

92 yolcusuyla sır oldu

Güney Amerika ülkelerinden Ekvador´da iç hat seferi yapan bin yolcu uçağı 92 yolcu ve mürettebatıyla esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu. Uçağın düşmüş ya da kaçırılmış olmasından endişe ediliyor.

Ekvador havayolları TAME´ye ait Boeing 727-100 tipi yolcu uçağı dün başkent Quito´dan komşu ülke Kolombiya sınırındaki Tulcan kentine havalandı. 26 dakika sürmesi beklenen kısa yolculuk, kente adını veren Tulcan yanardağı üzerinde esrarengiz bir hal aldı. Uçak 4700 metre yükseklikteki yanardağ üzerinden Tulcan kenti havaalanına inerken aniden radarlardan kayboldu.

And dağları nedeniyle uçağın radarlardan kaybolmasının normal bir gelişme olduğunu açıklayan yetkililer, kule ile uçak arasındaki knuşmalarda da olağan dışı bir diyalog yaşanmadığını açıkladı.

Tulcan yanardağının bir yanı Ekvador, diğer yanı ise Kolombiya´ya ait.

Sınırın Kolombiya tarafındaki görgü tanıkları, uçağı alçaktan seyrederken gördüklerini ve daha sonra yoğun sis nedeniyle gözden kaybettiklerini söyledi.

TELSİZDEN PATLAMA SESİ GELDİ

Bu arada Kule yetkilileri, son konuşmanın ardından küçük bir patlama sesi gibi bir ses duyduklarını da sözlerine ekledi.

TAME havayolları Başkan Yardımcısı Eduardo Esparza, uçağın düşmüş ya da kaçırılmış olabileceğini ve her türlü olasılığı gözönüne aldıklarını açıkladı.

Dün öğlen saatlerinde uçağın kaybolmasının ardından arama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Ekvador Hava Kuvvetleri´ne bağlı gece görüş sistemli savaş uçakları da arama çalışmalarına katıldı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle