GeriDünya 7 bin 800 öğretmen alınacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  13
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

7 bin 800 öğretmen alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 7 bin 800 sözleşmeli öğretmen atayacak.

MEB'den yapılan açıklamaya göre, başvurular 17-22 Şubat 2006 tarihleri arasında, “http://personel.meb.gov.tr” internet adresinden yapılabilecek. Başvuru ve sözleşme hükümleri ile ilgili bilgiler de aynı siteden edinilebilecek.

Adayların 2004 veya 2005 KPSS'ye katılmış ve alanında belirlenen taban puanın üzerinde puan almış olması, ayrıca bundan önceki sözleşmeli öğretmen alımı sırasında belirlenen koşulları taşımaları gerekiyor.

Başvuru formlarını internetten dolduran adaylar, bu formları il milli eğitim müdürlüklerinde onaylatabilecekler.
Erkek adayların askerlikle ilişiğinin bulunmaması ya da askerlik yükümlülüğünü 30 Haziran 2006 tarihine kadar erteletmiş olması gerekiyor. Tam teşekküllü hastanelerden alınacak sağlık kurulu raporlarının yanı sıra, sağlık ocaklarından alınacak “öğretmen olur” ifadesi bulunan alınacak raporlar da geçerli olacak.

Atamalar, 24 Şubat'ta bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek ve sonuçlar ile atamalara ilişkin her türlü bilgi ”http://personel.meb.gov.tr” internet adresinde açıklanacak. Görevlendirilen öğretmenler, tebligat beklemeden 27 Şubat 2006 Pazartesi gününden itibaren görevlendirildikleri eğitim kurumlarının bağlı olduğu il/ilçe milli eğitim müdürlüklerine, istenen belgelerle birlikte başvurabilecekler. Gerekli şartları taşıyan ve kendileriyle sözleşme imzalanan öğretmenler görevlendirildikleri eğitim kurumlarında eğitim ve öğretim süreci de dikkate alınarak hemen göreve başlayabilecekler.

BRANŞ TABAN PUANI

Beden Eğitimi 69
Biyoloji
88
Coğrafya
81
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 70
Fen Bilgisi/Fen ve Teknoloji 77
Giyim/Hazır Giyim/Moda Tasarımı 76
Görme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği 50
İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri 80
İngilizce 50
İş Eğitimi (Ev Ekonomisi) 50
İş Eğitimi (İş ve Teknik) 50
İşitme Engelliler Sınıfı Öğretmenliği 50
Matematik 87
Matematik 1 (İlköğretim) 50
Mobilya ve Dekorasyon 72
Müzik
59
Okul Öncesi Öğr/Çocuk Gel ve Eğt Öğr 60
Rehber Öğretmen 50
Resim İş/Resim 65
Sınıf Öğretmenliği 60
Sosyal Bilgiler 77
Tarih
83
Türk Dili ve Edebiyatı 77
Türkçe
60

ÜCRET VE DERS SAATLERİ

Bakanlar Kurulu kararı gereğince, görevlendirilecek sözleşmeli öğretmenlere bir öğretim günü için brüt 61.80 YTL ödenecek. Öğretmenlerle yapılacak sözleşme, 30 Haziran 2006'da sona erecek. Her 6 ders saati bir öğretim günü olacak. Çalışma süresi sınıf öğretmenliği öğreticiliğinde haftada 5, sınıf öğretmenliği öğreticiliği dışındaki branşlarda 4 öğretim gününden fazla olamayacak. Bir öğretim gününün hesaplanmasında esas alınan saatlerin doldurulamaması halinde ödenecek ücretler verilen ders saati dikkate alınarak belirlenecek.

Ödemeler ilgililere görevin yapılmasını müteakip her ayın 15'inde yapılacak. Sözleşmeli öğretmenler sosyal güvenlik mevzuatı yönünde SSK hükümlerine tabi olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle