07 Ekim 2015 Çarşamba 22:25

 ADnet  
Reklam için
» Avrupa Yunanistan seçimlerinden memnun
» İran'la nükleer görüşmeler yeniden başladı
» Mısır: Askerler yasama yetkisini de aldı
» Fransa'da zafer Sosyalistlerin
» İsrail-Mısır sınırında ölümcül saldırı
» Dünyanın üzerindeki 'obezite yükü'
» Başbakan halkı hiçe saydı
» DNA testi müebbetten kurtardı
» Suriye'de kritik gelişme
» Gizli görevden döndü
Euractiv
 
Önceki Haber     Sonraki Haber

Kaçıranlar Türk kökenli Doğmuş aşireti

 
ANADOLU Ajansı’ndan Nursel Gürdilek, Alan Johnston’un kaçırılmasında adı geçtiği gerekçesiyle Gazze’nin büyük aşiretlerinden olan "Doğmuş" ailesi ile görüşmüştü. Aile, "Bizim Alan Johnston ile hiçbir ilişkimiz olmadı. Eğer aile üyelerinden biri kaçırmış olsaydı kurtarırdık. Nerede olduğunu bilsek canımızı veririz onu kurtarmak için" demişti.

Mensuplarının hemen tamamına yakını El Fetih’e bağlı ve üyesi olan, bazıları El Aksa Şehitleri Tugayları için savaşan Doğmuş ailesinin muhtarı Salih Doğmuş Ebu Muhammed, "Kaçıranlar her kimse onlara yalvarıyoruz. Bu insan bizim için, Filistin halkı için İngiltere’deki rahat hayatını bırakıp geldi. Bize ayna oldu. Onu derhal serbest bırakın" demişti.

Alan Johnston’un kaçırılmasının arkasında "Hamas"ın parmağı olduğunu iddia eden Salih Doğmuş, ailenin üyelerinin çoğunun El Fetihli ve Hamas’la zıt düşüncelerde olmasından dolayı isimlerinin kaçırılma olayında kullanıldığını öne sürmüştü. Doğmuş, "Biz büyük, 3 bin üyesi olan köklü bir aileyiz, kökümüz Türk, Türk asıllıyız" derken, ailenin yaklaşık 100 yıl kadar önce, Osmanlı döneminde Türkiye’den göç ettiğini, kardeşlerden İsmail Doğmuş’un Gazze’ye gelerek yerleştiğini, hala Hatay’da akrabaları bulunduğunu belirtmişti.


 
Yorumlarınızı Yazınız
Bu haber hakkında henüz yorum yok
 ADnet Reklamları Bu bir reklamdır.
          Vuslat Doğan      Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Anneyiz.biz Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH