Hürriyet Hava Durumu - Hava Nasıl 0lacak İstanbul : 22ºC
08 Ekim 2015 21:02
DÜNYA Haberleri

Erivan’da yine Türk bayrağı yakıldı

YAKIŞMADI

Türkiye’nin 1915 olaylarıyla ilgili yapıcı mesajlarına rağmen; Ermenistan’ın başkenti Erivan’da dünden beri süren 24 Nisan etkinliklerinde, geçmiş yıllarda olduğu gibi milliyetçi Taşnak Partisi öncülüğünde Türk bayrağı yakılırken, Türkiye aleyhtarı sloganlar atıldı.

24 NİSAN EZBERLERİ BOZULDU

Erivan’da dün gece ‘meşale yürüyüşü’ gerçekleştiren Taşnak Partisi öncülüğündeki yüzlerce kişi, Özgürlük Meydanı’nda toplandı.

Kalabalık, “soykırım anıtı” olarak bilinen Tsisernakababert tepesine doğru yürüyüşe geçmeden önce burada bir miting düzenledi. Göstericilerden bazıları, yanlarında getirdikleri Türk bayraklarını ateşe verdi. Ardından da meşale yürüyüşüne geçildi.

 

Üç saat kadar süren miting ve yürüyüş sırasında “Türkiye soykırımı tanı”, “Tazminat istiyoruz”, “Yaşasın Ermenistan” gibi sloganlar atıldı.

ERMENİLER İÇİN İKİNCİ ADIM GELİYOR

 

Genellikle diasporayı temsil eden Taşnak Partisi, 15 yıl önce Ermenistan’da faaliyet göstermesine izin verilmesinden bu yana benzer meşale yürüyüşleri düzenliyor.

HAYDARPAŞA GARI'NDAKİ TÖRENDE 1915'TE HAYATINI KAYBEDENLER ANILDI

 

ERDOĞAN'IN 24 NİSAN MESAJI ABD VE AB'Yİ MEMNUN ETTİ

 

Her türlü hakkı saklıdır.

Yepyeni bir Hürriyet deneyimi için Giriş yap, sana özel Hürriyet'in tadını çıkar.

Okuyucu Yorumları { Toplam 228 Yorum }
Merhaba
Hürriyet Facebook deneyiminden yararlanmak için Facebook ile giriş yapın.
Haberler sema huncateröristuefaUsain Boltistanbulrıdvan dilmenNobel ÖdülüPoyraz KarayelTarsus İdman YurduSELAHATTİN DEMİRTAŞfacebookseçim 2015Türkiyeöğretmenstajyer