GeriDünya 2500 TL'ye penis beyazlatma operasyonu!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2500 TL'ye penis beyazlatma operasyonu!

2500 TL'ye penis beyazlatma operasyonu!

Tayland'da son günlerde başlayan penis beyazlatma modası ülkede tartışmalara yol açtı ve güzellik endüstrisinin "artık çok ileri gittiği" yönündeki eleştiriler arttı.

Deri beyazlatma, koyu derinin sıklıkla güneş ışığı altında çalışmayla, dolayısıyla yoksullukla ilişkilendirildiği Asya ülkelerinde yeni bir şey değil. Ancak, bir kliniğin penis beyazlatma işlemini çektiği video internette paylaşılınca viral oldu. İşlemi yaptıran bir kişi BBC Tayland Servisi'ne yaptığı açıklamada "Mayo giyerken kendime fazla güvenmek istedim" dedi. 30 yaşındaki hasta, ilk seansının iki ay önce yapıldığını ve renkte kesin bir değişim gözlemlediğini söyledi.

'Ne için yapılıyor?'

Tedaviyi yapan kliniğin Facebook'a koyduğu ve iki günde 19 binden fazla kez paylaşılan videoda derideki melanini yıkmak için lazer kullanıldığı anlatılıyor. Videoda tedavinin yapıldığı odadan, tedavi öncesinden ve sonrasından fotoğraflar yer alıyor. Yorumlarda bazıları şaşkınlığını ifade edip "Ne için?" diye sorarken "El feneri olarak kullanılabilir. Bırakın ışıldasın!" diyen de var. Penis beyazlatma tedavisini yapan Lelux Hastanesi'nin Pazarlama Müdürü Popol Tansakul, vajina beyazlatma hizmetini de 4 ay önce başlattıklarını belirtti.

Popol Tansakul, "Hastalar penis beyazlatmayı da sormaya başladı. Bir ay sonra bunu da yapmaya başladık" dedi. Tansakul 5 seansta yapılan tedavinin ücretinin ise 650 ABD Doları (yaklaşık 2 bin 500 Türk Lirası) olduğunu söyledi. Tansakul, klinik vajina ve penis beyatlatma işlemi için ayda 25 ila 30 hastanın geldiğini söylüyor. Bazı hastalarının ise Myanmar, Kamboçya ve Hong Kong gibi çevre ülkelerden geldiğini ifade ediyorlar. Popol, "İşlem, cinsel organlarına çok iyi bakan eşcinsel erkekler ve travestiler arasında popüler. Her yanları iyi gözüksün istiyorlar" dedi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle