Dünya Haberleri

DÜNYA

  2011 ‘kısa mesajla’ geldi

  Hürriyet Haber
  01.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  2011 yılına ilk giren ülkelerden biri olan güney yarımküredeki Avustralya’da saatler 24.00’ü gösterdiğinde gökyüzü havai fişeklerle aydınlandı, Sydney Limanı’nda toplanan 1.5 milyon Avustralyalı “Hoşgeldin 2011” diyen ilk kalabalık oldu. 2011’de cep telefonları ile gece yarısı gönderilen mesajlarda da rekor yaşandı.

  COĞRAFİ konumu nedeniyle yeni yıl kutlamalarına en erken başlayan Sydney Limanı dün bugüne dek görülmüş en büyük yılbaşı kutlamalarından birine sahne oldu. Tam bir buçuk milyon kişi, çok sayıda farklı etkinlikle dev kutlamaya eşlik etti. Rekor sayıdaki katılıma şehirdeki hava koşullarının da iyi olmasının rol oynadığı belirtiliyor. Saatlerce eğlenen kalabalık sabahın erken saatlerine kadar limandan ayrılmayarak 2011 coşkusunu sonuna kadar yaşadı. Bu büyük eğlenceyi yaklaşık bir milyar kişiyse televizyondan canlı olarak izledi.

  Tebrik mesajları rötarlı ulaştı

  Ardından dünyanın diğer başkentleri doğudan batıya doğru sırasıyla yeni yıl coşkusuna girdi. Milyarlarca kişi, kar kış yağmur dinlemeden sokaklarda sabahın erken saatlerine kadar yeni yılı kutladı. Eğlence yerleri ise, geri sayımlarla yeni yıla girdi, milyonlarca kişi birbirlerine sarılarak en iyi dileklerini diledi. 2011’de cep telefonları ile gece yarısı gönderilen mesajlarda da rekor yaşandı. Bu nedenle birçok kentte, yeni yıla girer girmez gönderilen kısa mesajlar saatler sonrasında alıcılara ulaştı.

  2011 ‘kısa mesajla’ geldi

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı