GeriDünya 14 yıl sonra gelen yüz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  10
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

14 yıl sonra gelen yüz

14 yıl sonra gelen yüz
refid:9049465 ilişkili resim dosyası

Doğum izi ile dünyaya gelen talihsiz kız 14 yılda 18 operasyonla yeni bir yüze sahip oldu.

Yüzünde doğum izi ile dünyaya gelen İngiliz Cody Hall, 14 yılda geçirdiği 18 operasyon ile yeni bir yüze sahip oldu.

Bugün 15 yaşında olan Cody’nin transformasyonu yaklaşık 400 bin dolara mal oldu. Cody'nin yeni yüzünü görenler gözlerine inanamıyor.

İngiltere’de yüzünün tamamını saran doğum izi ile dünyaya gelen Cody, Amerikalı doktorların sayesinde yeni bir yüze kavuştu.

Bugün 15 yaşında olan Cody, Amerika’da gerçekleştirilen 18 operasyon sonunda yüz transformasyonu geçirerek yepyeni bir yüze sahip oldu. 14 yılda tam 18 operasyon geçiren Cody’nin yüzünün tamamen iyileşmesi için 18 yaşına gelinceye kadar birkaç ameliyat daha geçireceği bildirildi.

Anne Theresa, kızının doğduğunda yerel gazetelerde yayınlanan fotoğraflarının herkesi korkuttuğunu, yıllardır kızlarının yüzünü değiştirmek için büyük mücadele verdiklerini söyledi.

“Cody doğduğunda aile doktorumuz yapılacak bir şey olmadığını, kızımızın bu izle yaşamak zorunda olduğunu söyleyince dünya başımıza yıkıldı” diyen anne Theresa, araştırmalar sonucu Amerika’da buldukları doktorun Cody’nin hayatını değiştirdiğini söyledi.

14 yıl sonra gelen yüz

1993 yılında ilk ameliyatı gerçekleştirilen Cody için yerel bir gazete yardım kampanyası düzenledi. Bu kampanyada toplanan paralarla yüz transformasyonu gerçekleştirilen Cody, 14 yıl boyunca yüz gerdirme, Liposüksiyon (vakum yöntemiyle cilt altı fazla yağların alınması tekniği) deri nakli, göz ameliyatı gibi birçok ameliyat geçirdi.

Cody’nin şimdi yetişkin bir kız olduğunu söyleyen baba Tony, doğduğu zaman kızlarının geleceğinden büyük endişe duyduklarını, sokakta yürürken yıllarca insanların bakışlarından büyük rahatsızlık duyduklarını, ancak kızlarının şimdi mükemmel bir yüze kavuşmasından duydukları mutluluğu dile getirdi.

Yıllardır insanların yolda yürürken bakışlarından rahatsız olduğunu dile getiren Cody, şimdi sahip olduğu yeni yüzünden çok memnun olduğunu, birkaç ameliyat daha geçirdikten sonra özgür olacağını dile getirerek bugüne kadar kendini destekleyenlere teşekkür etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle