GeriDünya 14’lük çılgın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

14’lük çılgın

14’lük çılgın
refid:9454530 ilişkili resim dosyası

Japonya’da 14 yaşındaki bir genç, ailesi tarafından azarlanınca bir otobüs içindeki 10 yolcuyu ve şoförü bıçakla rehin alarak 45 dakika korku dolu anlar yaşattı.

TOKYO’da dün meydana gelen benzerine az rastlanacak rehine olayında, ismi açıklanmayan 14 yaşındaki genç, iki katlı otobüs içindeki yolcuları 45 dakika rehin alarak polisi alarma geçirdi. Elindeki iki bıçağıyla şoförü ve yolcuları korkutan genç, otobüsü şehrin en işlek caddesinde durdurdu. Daha sonra telefonla polisi arayarak yolcuları rehin aldığını söyledi.

Saklanmaya çalıştı

Olay yerine gelen polis, otobüsün etrafını sararak operasyonu başlattı. Yolcuları rehin alan kişinin 14 yaşındaki bir genç olduğunu fark eden Japon polisi, büyük bir şaşkınlık yaşadıktan sonra genci eyleminden vazgeçirmeye çalıştı. Otobüse giren polis, genci saklanmaya çalışırken buldu. Genci gözaltına alan polis, şoförün ve yolcuların hiç yara almadan kurtulduğunu açıkladı.

Ailemi üzmek istedim

Yaklaşık bir saat boyunca polisi alarma geçirerek korkulu anlar yaşatan eli bıçaklı gencin, ailesiyle sorunlar yaşadığı, bu olayı da onları üzmek için yaptığı iddia ediliyor. Jiji Press, gencin polise "Ailem beni azarladı, onlara problem yaratmak için bunu yaptım" dediğini yazdı. Gencin ceza alıp almayacağı belli değil.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle