Dünya Haberleri

DÜNYA

  14 gün 14 gece kaldı

  Hürriyet Haber
  21.10.2008 - 11:10 | Son Güncelleme:

  Bush dünyası sona yaklaşıyor. 8 yıl geçti, 14 gün 14 gece kaldı. Dünya Beyaz Saray yarışında finiş çizgisini geçecek olan adayı merakla bekliyor. Süper gücün yeni lideri ya Demokrat Obama, ya da Cumhuriyetçi McCain olacak. Herkes tahminde bulunuyor. Bahisler bile başladı. Anketler ise 14 gün, 14 gece sonra yeni liderin kim olacağına dair ipuçları verse de herkes, hala "her şey olabilir" diyor. Ve işte son anketin sonuçları...

  ABD'de başkanlık seçimine tam iki hafta kala demokrat aday Barack Obama, Cumhuriyetçi rakibi John McCain'e karşı anketlerdeki üstünlüğünü sürdürüyor.

  En son Washington Post gazetesiyle ABC televizyonunun anketinde Obama, McCain'in 9 puan önünde çıktı. Bu ankette Obama'nın yüzde 53, McCain'in yüzde 44 destek aldığı belirtildi.

  Günlük Rasmussen anketinde ise Obama, McCain'in 4 puan önünde yer aldı. Bu ankete katılanların yüzde 50'si Obama'yı, yüzde 46'si McCain'i destekledi.

  ABD'de başkanlık yarışı için yapılan son 9 anketi birlikte değerlendiren RealClearPolitics kuruluşu ise kamuoyu yoklamalarında Obama'nın, McCain'in ortalama 5,8 puan önünde gittiğini bildirdi.

  Anket ortalamaları göz önüne alındığında, McCain'in son bir haftada aradaki farkı biraz azalttığı görüldü. RealClearPolitics'in geçen haftaki ortalama değerlendirmesinde Obama, yaklaşık 8 puan farkla öndeydi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı