GeriDünya 14 aylık bebek annesinden uzun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

14 aylık bebek annesinden uzun

14 aylık bebek annesinden uzun
refid:14543362 ilişkili resim dosyası

İngiliz Amanda Moore, Avrupa'nın en kısa boylu annesi unvanına sahip. Henüz 14 aylık oğlu Aidan ondan sadece 18 santimetre kısa.

25 yaşındaki Amanda Moore'un bebeğinin boyu şu anda 76 santimetre, annenin boyu ise 94 santimetre.

Doktorları bir kemik hastalığı nedeniyle Amanda'nın gelişiminin çocuk yaşta durduğunu belirtti. Küçük bebeği Aidan ile mutlu olan Amanda, ev kadınlığı yapıyor.

EN KÜÇÜK ANNE
Geçtiğimiz yıl Adrian’ı sezaryen ile dünyaya getiren Moore, İngiltere’nin doğum yapan en kısa boylu kadını unvanını elde etti. Genç kadın, şu an 14 aylık olan oğlunun büyüdüğü zaman boyu 1,85 olan babası Steven’ın boyuna erişmesini diliyor.

Moore, şimdiden boyu neredeyse kendisininkiyle eşit olan oğluyla oyun oynarken zorlanmaya başladığını, Aidan büyümeye devam ettikçe davranışlarını nasıl kontrol edeceğini bilemediğini belirtti.

İngiltere’nin en küçük annesi, “Aidan yürümeye başladığından beri boyu neredeyse beni geçiyor. Bir gün benden çok daha büyük olacak olsa da o benim hep küçük çocuğum olarak kalacak” dedi.

14 aylık bebek annesinden uzun

KEMİK BOZUKLUĞU HASTASI
İngiltere’nin Leicester kentinde yaşayan Amanda, 14 kemiği kırık olarak dünya geldi. Doktorlar hamileliği vücudunun kaldıramayacağını düşündükleri için onu sürekli uyarmalarına rağmen Amanda yılmadı.

Hamile kaldıktan sonra ise kürtaj yaptırmaya çekinen Amanda, doktorlar tarafından bu sefer kürtajı kaldıramama olasılığı bulunduğu için reddedildi. Buna rağmen 35 haftanın sonunda Aidan 2.3 kg olarak dünyaya geldi.

Steven ise çok zor bir hamilelik süreci geçirdiklerini, özellikle bebeklerini kaybetme korkusu yaşamalarına rağmen artık çok mutlu olduklarını belirtti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle