GeriDünya 120 saat sonra gelen mucize
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

120 saat sonra gelen mucize

120 saat sonra gelen mucize
refid:8966362 ilişkili resim dosyası

Çin'i vuran 7.9 büyüklüğündeki deprem sonrası resmi açıklamaya göre 29 bin kişi öldü. Çinli yetkililer ölü sayısının 50 bine ulaşacağını açıklarken deprem bölgesinde az da olsa sevindirici haberler geliyor.

Depremde mucize kurtuluş...

Depremde enkaz altında kalan 31 yaşındaki Bian Geng Feng adlı kadın 120 saat sonra enkaz altından sağ olarak kurtarıldı. 52 yaşındaki bir adam da 117 saat sonra kurtarma ekipleri tarafından enkaz altından sağ çıkarıldı.

Çin haber ajansı, kurtarılan kişinin, Beichuan'daki bir bina enkazından çıkarıldığını kaydetti. Hükümet sözcüsü Guo Weimin bugün düzenlediği basın  toplantısında, belirlenen ölü sayısının 29 bin civarında olduğunu açıkladı. Hükümet yetkilileri, ölü sayısının 50 bini geçeceğinin tahmin  edildiğini söylemişlerdi.

Sel tehlikesi
       
Deprem bölgesinde sel tehlikesi de yaşanıyor. Bir nehrin yatağının toprak kayması sonucu kapanmasının sel tehlikesine neden olduğu açıklandı.
 
Yetkililer, toprak kayması nedeniyle önü tıkanan nehir nedeniyle yerleşim bölgelerini sel basmasından endişe ettiklerini kaydetti.

Bölgedeki felaket merkezinden bir yetkili, yakındaki Haizi gölünün sularının "çok hızlı yükselmediğini" söyledi.

Resmi haber ajansı, Beichuan'daki bir gölün "her an taşabileceğini" duyurmuş, su seviyesindeki yükselmenin nedeniyle ilgili bilgi vermemişti.

Bölgeden, bir milyonun üzerinde kişinin tahliye edilmekte olduğu belirtiliyor.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle