GeriDünya 12 ülkede, 200 noktada İslam’ı anlattılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

12 ülkede, 200 noktada İslam’ı anlattılar

12 ülkede, 200 noktada İslam’ı anlattılar

Avrupa’daki Milli Görüş teşkilatları, 12 farklı ülkede yaklaşık 155 bin kişiye gül dağıtarak İslam dini hakkında bilgi verdi.

İSLAM Toplumu Milli Görüş (IGMG) teşkilatı tarafından organize edilen, ‘Buyurun, ben Müslümanım’ adlı etkinliğin üçüncüsü, 200 farklı noktada düzenlendi. Genel merkezi Almanya’nın Köln kentinde bulunan IGMG, cadde ve meydanlara kurulan stantlarda yoldan geçenlere gül ve İslam dini hakkında broşürler dağıttı.

IGMG Köln Bölgesi Gençlik Teşkilatlanma Başkanı Kamil Haydan, artık geleneksel hale getirdikleri bu etkinliği, Batılı ülkelerde İslam ve Müslümanlar hakkında var olan ön yargıları kırmak amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

12 ülkede, 200 noktada İslam’ı anlattılar

BİZİ BİZDEN ÖĞRENİN

Batılı ülkelerdeki bazı medya organlarının Müslümanları kötü tanıttıklarını belirten Haydan, şöyle konuştu: “Bizi bizden öğrenmeleri için bu etkinliği düzenliyoruz. Gül verdiğimiz kişilere İslami duruşu, topluma uyum sağlayan bireyler olduğumuzu anlatmaya çalışıyoruz. IGMG olarak topluma fayda sağlamak için çalışmalar yürüttüğümüzü, hiçbir radikal grubu onaylamadığımızı anlatıyoruz.”
Teşkilatın gençlik kolları tarafından düzenlenen bu etkinliğin bir başlangıç olduğunu, her Müslümanın bu tür etkinlikler düzenleyerek İslam’ın güzel ahlakını anlatması gerektiğini ifade eden Haydan, Hazreti Muhammed’in güzel ahlakını Batılı ülkeler başta olmak üzere herkese anlatmanın önemine dikkati çekti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle