Ana Sayfa
Son dakika :
Haber
Yaşam
İlanlar
İnteraktif
Arşiv
05 Ekim 2015 Pazartesi 00:17

 ADnet  
Reklam için
Hürriyet Anasayfa > Tüm Dünya Haberleri
Önceki Haber     Sonraki Haber

Tıklama rekorları kıran gizemli şarkı

30 Haziran 2009
Michael Jackson'ın birkaç yıl önce seslendirdiği öne sürülen 'Allah'ın isimlerinin sıralandığı "Give To Allah" adlı şarkı, son 3 günden bu yana tıklama rekorları kırıyor.

İşte tıklanma rekoru kıran gizemli şarkı

Bir döneme damgasını vuran pop yıldızı Michael Jackson'ın hayatını kaybetmesinin ardından ünlü sanatçının birçok klibi, video paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kırdı. 

Youtube'daki Jackson'ın “Dangerous” klibi birkaç içinde milyonlarca kez tıklanarak 16 milyondan fazla izlenirken, “They Don't Care About Us” ve “Thriller” isimli şarkıları ise yaklaşık 8 milyonu geçti.

Başta google ve yahoo olmak üzere birçok internet sitesinin video paylaşım bölümlerinde de Michael Jackson'ın klipleri zirveye oturdu. Arama motorlarında sanatçının son görüntüleri ve ölümüne ilişkin haberler tıklanma rekorları kırarken, bazı internet siteleri de Michael Jackson için özel sayfalar oluşturdu.

Michael Jackson'IN MÜSLÜMAN OLDUĞU İDDİASI

İnternet sitelerinde en çok okunan haberlerin başında ise Michael Jackson'ın bir süre önce Müslüman olduğu ve cenazesinin İslami esaslara göre defnedileceği iddiaları yer alırken, Jackson'ın birkaç yıl önce seslendirdiği öne sürelen “Allah'ın isimlerinin sıralandığı” bir şarkı da tıklanma rekorları kırıyor.

Söz konusu haberlerde ünlü popçunun yakın çevresine dayandırılarak son yıllarda yaşadığı olaylardan sıyrılmak için insanlardan uzak yaşadığı, huzuru bulabilmek için İslam dinini seçtiği iddialarına yer veriliyor.

“Give thanks to Allah” (Allah'a şükret) adındaki şarkının Michael Jackson tarafından seslendirilip seslendirilmediği bilinmiyor, ancak şarkıyı internetten dinleyen çok sayıda Müslüman yazdıkları mesajlarla ünlü yıldıza hayranlıklarını dile getiriyor.

Daha önce ABD basınında Michael Jackson'ın Los Angeles'ta bir imamın huzurunda düzenlenen törenle Müslüman olduğu haberleri yer alırken, kardeşi Jemaine Jackson da 1989 yılında dinini değiştirerek Müslüman olmuştu.

İnternette dolaşan ve Michael Jackson'ın seslendirdiği iddia edilen, verdikleri için Allah'a şükretmeyi öğütleyen şarkının orijinal İngilizce sözleri ve çevirisi şöyle:

Give thanks to Allah

Give thanks to Allah,

for the moon and the stars

prays in all day full,

what is and what was

take hold of your iman

don't give in to shaitan

oh you who believe please give thanks to Allah.

Allahu Ghefor Allahu Rahim Allahu yuhibo el Mohsinin,

hua Khalikhone hua Razikhone whahoa ala kolli sheiin khadir

Allah is Ghefor Allah is Rahim Allah is the one who loves

the Mohsinin, he is a creater, he is a sustainer and he is

the one who has power over all.

Allah'a şükret

Allah'a şükret

ay ve yıldızlar için

....

şeytana teslim olma

müminler Allah'a şükredin

Allah-ü ğafur, Allah-ü rahim, Allah-ü muhsinin

Halıktır, rezzaktır, her şeye gücü yeter.

  Yorum Sayısı 1 / 1     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
yeşim yalçın 01/07/2009 - 15:45
İYİ YAPMIŞ O YAPMIŞSA AMA BU SES MJNİN DEĞİL BENCE...SENELERDİR ONU DİNLEYEN BİRİ OLARAK MJ NİN SESİNE ÖNCE BENDE BENZETTİM AMA DEĞİL ...MJ NİN DAHA BİR TİZ AMA Bİ OKADARDA BEBEKSİ SESİ VARDIR ÖZELLİKLE KONUŞMA ŞEKLİ DAHA BEBEKSİDİR.ONUN SESİ DEĞİL BENCE BU.
Çok İyi %49 İyi %13 Normal %9 Kötü %9 Beğenmedim %17
Bu haberin diğer yorumcuları
YORUM ANALİZ
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Hürriyet veya hurriyet.com.tr sorumlu tutulamaz.
  Yorum Sayısı 1 / 1     Yorumlarınızı yazmak için tıklayın >>
Bu haberin diğer yorumları
Diğer Haberler
          Vuslat Doğan      Tüm Haberler
  Hürriyet Kurumsal Hürriyet USA Hürriyet Avrupa Hürriyet Emlak Yenibiris.com Anneyiz.biz Hürriyet Oto İddaa Avrupa Birliği DYH